Laptop için i9 14900HX vs R9 7945HX

Krall837489

Femtopat
Daha fazla  
Intel i9 14900HX vs AMD Ryzen 9 7945HX.
Sizce hangi işlemci laptop için daha iyi (nedeniyle açıklarsanız sevinirim)?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 9, oyun konusunda i9 13980HX'i geçiyor ama sadece oyun değil renderda alıyorsanız direk 14900HX alın.

Ryzen 9, oyun konusunda i9 13980HX'i geçiyor ama sadece oyun değil renderda alıyorsanız direk 14900HX alın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Knk ben 13. Nesil intel işlemcilerden değil 14. Nesil yeni laptoplar çıktı ondan bahsediyordum

AMD Ryzen çünkü bildiğim kadarıyla 14.nesil Intel'ler fazlaca güç çekip ısınıyor AMD onun yarısı kadar güç çekiyor tabii Intel daha güçlü ama yarı güç çekimi ve az ısınmasıyla daha iyi render için alacaksanız Intel daha kapsamlı yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim.

Mobil mecbur değilsen PC al geç. Bunu soğutmakda problem olur. Render ve 3D programlar genelde Intel'ci ve NVIDIA'cı oluyorlar. Rüşvet veya başka bir neden vardır herhalde.

İ9 daha sıcak diye biliyorum. Forumda i9 alanlar zaten ısınmayı bilerek aldıklarını yazmıştı.

Hx işlemciler aşırı güçlü oluyor benim 13650HX i bazen 150W çekerken görüyorum. Hxler ekstra ısınıyor i9'larda öyle 14. nesiller için konuşmaya gerek yok...

14.nesil il 13. nesil arasında kayda değer bir fark yok.Yatığım testler itibari ile sadece soğutmada fark var. Kesinlikle r7 7945 işlemci üstün 14. nesilden.

Geri
Yukarı