Laptop için M.2 SSD'yi 2.5" SATA'ya çeviren aparat önerisi

pcci44

Decapat
Daha fazla  
Laptopa KC3000 M.2 SSD almıştım. Laptopu sattığımdan M.2 SSD elimde kaldı. Çok konu okudum ama istediğim ürünü bulamadım. Laptopuma M.2 SSD'yi 2.5" SATA SSD'ye çevirecek aparat linki verir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İleride çok daha fazla işinize yarayacak başka bir öneri.
M.2 nizi USB bellek daha doğrusu portable disk olarak kullanabilirsiniz.
Şu an indirimde.
Başka ve daha ucuz seçenekler de var ama dün epey araştırma yapmıştım. En iyisi bu ve şu anda indirimde.

Hocam o bende var zaten. Benim ihtiyacım M.2 SSD'yi 2.5 SATA SSD aparatı. Laptopa takmam gerekiyor.

Aynı performansı alamayacağımı biliyorum hocam. Belirtmeyi unutmuşum kusura bakmayın. M.2 SSD'im NVMe SSD. Linkte yazdığına göre M.2 NVMe SSD desteklemiyor. Bende NVMe SSD uyumlusunu arıyorum.

Dostum yakın zamanda bende araştırma yaptım ama hiçbir sonuç bulamadım.
NVMe ile NGFF bam başka bir teknolojiler biris SATA yolu biride NVMe yolunu kullanıyor bu ikisi birbirinden çok farklılar maalesef SATA yoluna NVMe baglanamaz.

Ama NGFF SSD'ler biraz daha ucuz oluyor ve dönüştürücüleri 100-200 TL arası oluyor güncel kura göre. Bence deneyebilrisin. Zaten SATA portunun verebilecegi Max hızında kullanırsın ve yeni 2 tane NGFF takabilecegin slotlar oluyor ve bu NGFF'ler bayağı ucuzlar SATA'lara göre.

Geri
Yukarı