Laptop İçin NVIDIA Ayarları

Escaloff

Kilopat
Yer
İzmir/Edirne
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522523673
Arkadaşlar uzun bir süredir NVIDIA 3D ayarlarını kurcalıyorum. NVIDIA ayarlarım nasıl olmalı ?
Varsayılana aldığımda oyunlarda akıcılık sorunu yaşıyorum. VSYNC ve Üçlü Arabelleği etkinleştirmem gerekiyor. Her şeyi kaliteye mi almalıyım ? Yoksa performansa mı çekmeliyim ? İnternette bir sürü makale var hepsini tek tek okudum. Performansa çektiğimde etraf berbat oluyor akıcılık sorunu daha da yükseliyor. Kaliteye alınca ani FPS düşüşleri v.b etkenleri yaşıyorum. Önce kendim araştırdım bir fikir edinemedim, kendimi yakın hissettiğim Technopat Sosyal'e yazma kararı aldım. Değerli fikirleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Sistemim;

• I5 7300HQ 2.5 GHz (Turbo 3.5 GHZ)
  • NVIDIA GTX 1050 4 GB 128 BIT
  • 8 GB GSKILL DDR4 2400 MHZ BELLEK
  • 5200RPM 1 TB HARDDISK

• 1.png
    2.png
    3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi oyunlarda akıcılık sorunu yaşıyorsun?
Geri yükleye tıkla ve her şey varsayılan ayarlara dönsün. Daha sonra tercih edilen grafik işlemciyi "yüksek performanslı nvidia" olarak ayarlayıp tamama tıkla. Başka da ayar yapmayıp kasan oyunları dener misin?

Hangi oyunlarda akıcılık sorunu yaşıyorsun?
Geri yükleye tıkla ve her şey varsayılan ayarlara dönsün. Daha sonra tercih edilen grafik işlemciyi "yüksek performanslı nvidia" olarak ayarlayıp tamama tıkla. Başka da ayar yapmayıp kasan oyunları dener misin?
Dediğinizi yaptığımda her şeyi Nvidia çalıştırıyor. Laptop , Spotify da bile yüksek performansta çalışıyor ve ısınıyor. Çoğu oyunda akıcılık sorunu yaşamaktayım millet oyunu yağ gibi oynuyor. Ben kasıyormuş hissiyatı alıyorum ve almam gerekenden daha düşük FPS değerleri alıyorum.

Dediğinizi yaptığımda her şeyi Nvidia çalıştırıyor. Laptop , Spotify da bile yüksek performansta çalışıyor ve ısınıyor. Çoğu oyunda akıcılık sorunu yaşamaktayım millet oyunu yağ gibi oynuyor. Ben kasıyormuş hissiyatı alıyorum ve almam gerekenden daha düşük FPS değerleri alıyorum.
Otomatik seç yapınca bazı oyunlar intel hd graphics ile açılıyor. O yüzden kasıyor olabilir. Yüksek performanslı Nvidia seçince masaüstü uygulamaları yine intel hd graphics ile açılıyor. Oyunlarda ise otomatik Nvidia'ya geçiş yapıyor. Spotify'i bilemem fakat onu yine uygulama ayarlarından entegre grafik olarak ayarlayabilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı