Laptop İçin RAM Yükseltmesi

Xary98

Hectopat
Daha fazla  
Elimde 8 GB RAM olan bir Monster laptop var ve ben RAM'i yükseltmeyi düşünüyorum. Yanına 8 GB daha alıp 16 GB yapmak yerine direkt tek modül 16 GB alayım diyorum (tabii aynı özellikte). Bu ne kadar mantıklı acaba?
Yani 8+8 mi yapayım yoksa 8+16 iyi olur mu performansta bir sıkıntı çıkarır mı bu şekilde kullanmak?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana kalmış. 8+16 veya 8+8 olması bir şey değiştirmez 8+8, 8+16, 16+16 veya sadece 16 istediğin gibi kullanabilirsin yalnız 2. RAM'ın CL değerinin aynı veya yakın olmasına dikkat et. Ben olsam, 16+16 yapardım.

Sana kalmış. 8+16 veya 8+8 olması bir şey değiştirmez 8+8, 8+16, 16+16 veya sadece 16 istediğin gibi kullanabilirsin yalnız 2. RAM'ın CL değerinin aynı veya yakın olmasına dikkat et. Ben olsam, 16+16 yapardım.

Bu RAM hoşuma gitti almayı düşünüyorum fakat bu RAM'in CL değeri 14 benim PC deki ise 17 bu bir sıkıntı olur mu acaba ??

Tabii ki çift RAM kullanın. Mevcut RAM’den bir tane daha alın. 2X8 çift kanal çalışırsa performans artışı da olur. 16 GB RAM ise şu anda rahatlıkla yeterli ve uzun süre götürür. İş amaçlı kullanacağım ve yüksek RAM gerektiren yazılımlarla uğraşıyorum derseniz 2X16 yapın. Birebir aynı RAM’den bulamazsanız aynı MHz, CL ve voltaj değerlerinde olmasına özen gösterin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı