Laptop İçin Soğutucu Tavsiyesi

xmartogo

Hectopat
Evet bir oyuncu olarak başımıza gelen en büyük sorunlardan birisi ısınma sorunudur. İşim gereği Şanlıurfa taşındım ve hava yaklaşık 46 47 derece oluyor ve malum laptop kullandığım için işlemcim çok ısınıyor ve bu oyunlarda bana FPS sorunu olarak geri dönüyor. Laptop için güçlü bir soğutucu tavsiyesi verebilir misiniz?

Not: Macun değişimi ve toz bakımını düzenli olarak yaptırıyorum, kaliteli macun kullanıyorum bana ek soğutucu lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cehenneme hoş geldiniz 😄
3 Yıldır Şanlıurfa'da soğutucu kullanıyorum ve çok az etkisi oluyor. Mümkünatınız varsa ayaklı vantilatörlerden bir tane alıp bilgisayarın arkasına koymak. Şaka yapmıyorum ciddiyim. 28 Haziranda Bim'e gelecekmiş 100 TL gibi bir fiyatla.

Yani şöyle bir sistem kurmalısınız. Ayrıca odada ne kadar pencere ve kapı varsa açıp, koridorda odanın karşısında kapı varsa onu da açıp, o odanın da pencerelerini açıp komple evdeki hava akışını da sağlamalısınız. Şanlıurfa'da işler böyle maalesef. 😄
409109

Son düzenleme:
Cehenneme hoş geldiniz 😄
3 Yıldır Şanlıurfa'da soğutucu kullanıyorum ve çok az etkisi oluyor. Mümkünatınız varsa ayaklı vantilatörlerden bir tane alıp bilgisayarın arkasına koymak. Şaka yapmıyorum ciddiyim. 28 Haziranda Bim'e gelecekmiş 100 TL gibi bir fiyatla.

Yani şöyle bir sistem kurmalısınız. Ayrıca odada ne kadar pencere ve kapı varsa açıp, koridorda odanın karşısında kapı varsa onu da açıp, o odanın da pencerelerini açıp komple evdeki hava akışını da sağlamalısınız. Şanlıurfa'da işler böyle maalesef. 😄
Eki Görüntüle 409109
Cevabınız için çok teşekkür ediyorum dediğiniz sistemi birazdan deneyeceğim umarım işine yarar 😂😂
Ben 1 yıldır bu soğutucuyu kullanıyorum Trust 20817 Gxt 278 Notebook Laptop Gaming Soğutucu 15.6"-17.3" - n11.com
Bilgisayarı 6-7 saat kullanırım ve soğutucu da her zaman açık kalır şu ana kadar hiç bir sıkıntısı çıkmadı.
Evet birde şu ızgaranın oraya takılan vacum sistemleri oluyor onlar nasıl?

Soğutucu aşırı bi' etki yaratamaz. Birkaç derece de kârdır dersen sana kalmış. Sisteminin tam özelliklerini belirtir misin? Undervolt soğutucudan daha fazla düşürür sıcaklığı.

Cehenneme hoş geldiniz 😄

Eki Görüntüle 409109
Öyle hasta etmez mi ? Halk dilinde ceyran yapar :)
Aslında 46 47 derece diyorsunsunuz. Buzdolabına girmek gerekir ben 30 derece olduğunda deliriyorum.

Öyle hasta etmez mi ? Halk dilinde ceyran yapar :)
Aslında 46 47 derece diyorsunsunuz. Buzdolabına girmek gerekir ben 30 derece olduğunda deliriyorum.
Ben de sizin gibi tabiri caizse derece hastasıyım. O değer öyle yüksek olmayacak arkadaş!
Şakası bir tarafa Şanlıurfa gerçekten çok sıcak olduğu için rüzgâr esse bile sıcak esiyor. Laptopun ekranı da baş kısmınızı kapatacağı için -ya da ben alçakta otuyorum öyle geliyor bana- herhangi bir cereyana maruz kalmazsınız. Cidden vantilatörün etkisi çok büyük soğutmaya.

ADDISON RAMPAGE AD-RC3 140MM 4 FANLI NOTEBOOK SOĞUTUCU - Vatan Bilgisayar 2 yıldır bu ürünü kullanıyorum. Kablosunu, soğutucunun arkasından bilgisayarın yanındaki USB girişine doğru döndürdüğümden zamanla yırtıldı ve eskidi. Sadece kablosunu değiştirdim. Soğutmasından çok memnunum ve ışıkları da gece karanlıkta çok güzel bir görüntü oluşturuyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı