Laptop için termal macun önerisi

Leowhans

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba, laptopta kullanmak ıcın onerebılecegınız urunler nedır?
Aylar once PTM7950 normal macunlar gıbı olmadıgından onerılıyordu ancak suan alabılecek bır yer bulamadım. Daha dogrusu buldugum amazon us ile 1400 lıra, zoruma gıttı:D Farklı urunler veya PTM ıcın satıcı onerısı alabılır mıyım?

Arctic MX-4 alabilirsiniz hem fiyatı uygun hem de performansı güzel bir ürün.

Termal macunlar hakkında bılgı sevıyem su 3 seyden ıbaret:
1- Cıft fazlı bır yapıya sahıp olması sebebıyle PTM pump out yapmıyor.
2-MX-4 laptopta kullanılmaması gerekıyor.
3-laptoplarda cok daha fazla pump out oldugundan her ürün tavsıye edılmıyor.
Mx-4 konusunda emın mısınız? Pek az bır bılgıye sahıbım ancak onunla da celısıyor.

1- cıft fazlı bır yapıya sahıp olması sebebıyle PTM pump out yapmıyor.
3-laptoplarda cok daha fazla pump out yaptıgından her ürün tavsıye edılmıyor.
MX-4 konusunda emın mısınız? Pek az bır bılgıye sahıbım ancak onunla da celısıyor.

MX-4 laptop kullanımında bir problem çıkarmaz, ancak piyasada çok fazla sahte MX-4 var ona dikkat etmeniz gerekir. Kendim de 7 aydır kullanıyorum, sahte ürünlerde yüksek ısıda uzun süreli kullanımlarda pump out yaptığı söyleniyor yani ona dikkat etmelisiniz.

Eğer emin değilseniz NT-H1 ya da.

Laptopa asla MX 4 alınmaz fazla akıcı. MX 6 tercih edilmeli.

Akıcı ve vıcık olduğu doğru, ben de laptopumda uygularken normalden biraz daha az koydum. Dediğim gibi 7 aydır kullanıyorum herhangi bir problem yok ve sıcaklık değerlerim de güzel. MX-6 ile aralarında fiyat farkına değecek bir fark yok ama üstteki linkte indirim bayağı iyi o yüzden tercih edilebilir.

Son düzenleme:
1- Cıft fazlı bır yapıya sahıp olması sebebıyle PTM pump out yapmıyor.
3-laptoplarda cok daha fazla pump out oldugundan her ürün tavsıye edılmıyor.
Mx-4 konusunda emın mısınız? Pek az bır bılgıye sahıbım ancak onunla da celısıyor.
Standart bir kullanıcı için önemli olan uygulama işleminin başarısıdır ki o da uygulayan kişinin el becerisine kalıyor. Yoksa değerler arasında çok bir fark olmayacaktır. Viskozite ve hacimleriyle ilgili bilgilere de isterseniz sayfalarından ulaşabilirsiniz ama kafanızda soru işareti kalmasın istiyorsanız arkadaşların da belirttiği gibi MX-4 yerine başka ürünleri tercih edebilirsiniz ki illa Arctic X tercih edecekseniz de önerildiği üzere MX-6 daha iyi tercih olur zira viskozitesi daha yüksek. Tabi ben Arctic X şahsen hiç kullanmadığım (diğerlerini kullandım) için performansını tamamen kağıt üstünde belirtiyorum. Kendi dizüstümde ise soğutucu alırken fazladan aldığım Noctua'yı kullanıyorum, masaüstünde de en son kutuda kalan Mastergel Pro kullanmıştım ama daha ömrü dolmadı.

Geri
Yukarı