Laptop için termal macun ve termal pad önerisi

• Konuyu başlatan Brqq
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 533

Brqq

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yakın bir zamanda Acer Nitro serisi AN515-55 modeli laptopım için termal macun ve termal pad değiştirmek istiyorum fakat modeller kafamı karıştırıyor. Arctic MX-4 veyahut Thermal Grizzly arasında kaldım. Laptopı çok kullanıyorum ve mümkünse en sağlam termal macun ve pad önerisi istiyorum bütçede sorun yok.

Teşekkür ederim listeye ekledim. Başka önerilere de açığım.

Linkteki ürünü işlemcim ve ekran kartıma uygulattım, temizlik ve termal pad değişiminden sonra bilgisayarım buz gibi oldu yapmak isteyenlere tavsiye ederim ben bir bilgisayarcıya yaptırdım, kendine güvenen varsa kendisi yapabilir video izleyerek. (Ben güvenemedim :D) Eskiden -115 mV undervolt ile stress testte 86 oyunlarda ise 90+ oluyordu ve şu an maksimum 59 derece görüyor aynı ayarlar ile tavsiye ederim kesinlikle.

Dosya Ekleri

• IMG-20230203-WA0044.jpeg
    IMG-20230203-WA0044.jpeg
    360,6 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Teşekkür ederim listeye ekledim. Başka önerilere de açığım.

Linkteki ürünü işlemcim ve ekran kartıma uygulattım, temizlik ve termal pad değişiminden sonra bilgisayarım buz gibi oldu yapmak isteyenlere tavsiye ederim ben bir bilgisayarcıya yaptırdım, kendine güvenen varsa kendisi yapabilir video izleyerek. (Ben güvenemedim :D) Eskiden -115 mV undervolt ile stress testte 86 oyunlarda ise 90+ oluyordu ve şu an maksimum 59 derece görüyor aynı ayarlar ile tavsiye ederim kesinlikle.

Aldığınız şey sıvı metal. Anakarta aktığı zaman kısa devre yapabilir, bunun için gerekli önlemleri aldınız mı? Konu eski ama sorayım yine de.

Aldığınız şey sıvı metal. Anakarta aktığı zaman kısa devre yapabilir, bunun için gerekli önlemleri aldınız mı? Konu eski ama sorayım yine de.
Evet sıvı metal olduğunun farkındayım, neredeyse yıl olacak hiçbir sıkıntısı yok. Yakın zamanda tekrar yenileteceğim. Sorularınız varsa cevaplayabilirim.

Merhaba herkese Acer Nitro 5 AN515-44 model laptopa sahibim. İşlemci ve ekran kartı termal macunu değiştirmek istedim ve yaptım. Fakat termal padlerin çok kötü durumda olduğunu gördüm değiştirmek istiyorum. Termal padlerin mm bazında boyutları mevcut. Acer ekibini aradığımda servisin görmeden bu laptopa hangi Mm'nin uygun olacağını söylemesi zor olur dedi. Sizce bu laptop için en uygun termal pad ölçüsü nedir acaba bileniniz olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı