Laptop için Thermal Grizzly carbonaut incelemesi

Undervolt sonrası yapılan testlerde hiçbir sorun çıkmasa bile birkaç gün sonra aniden bu tür sorunlar baş gösterebiliyor. Bunun nedeni de fazla düşürülen değerlerden kaynaklanıyor. Yukarıda da denildiği gibi -50 mV veya -100 mV değer ayarlarsan çok büyük faydasını göreceksin. Intel işlemcileri çoğu bilgisayarda UV olmadan kullanıma uygun değil maalesef.

Ayrıca bu termal pedi Amazon'dan ben de sipariş verdim, konuyu takip ediyorum.
Bilemiyorum hocam ya undervoltun zararsız olduğunu biliyorum ama ne bileyim içime sinmiyor hani , yoksa bundan önce oyunlarda hep undervolt ile oynadım oyunları ama orjinal halinde kalsın istiyorum ben karışmayayım istiyorum.

Ya hocam ben eskiden undervolt lu kullanıyordum zaten macun değişimi vs yapmadan önce -0, 145 Volt veriyordum fakat oyunlardan çıktıktan sonra Windows vs kasmaya başladı bilgisayar durduk yere kasıyordu format atarak düzelttim ondan sonra undervolt yapmadım. Voltajı fazla vermişsiniz ondan olmuştur derseniz de voltaj fazla değil testlerini vs her şeyini yaptım bir sıkıntı çıkmadı. Şu an hala bilgisayarda trottlestop da undervolt ayarlı ama kullanmıyorum. Bu pad benim için sıcaklıkları GTA 5 de undervolt suz 90 derece altında tutsun yeterli olacak.

Dediğim gibi termal macunla benzer performans gösteriyor.

Undervolta gelecek olursak bende de aynı problem vardı stress testte -0, 145 mv stabildi fakat boşta çöküyordu ben iki adet profil kullanarak çözdüm. Yükte yukarıdaki değer boşta -0, 060 mv.

Dediğim gibi termal macunla benzer performans gösteriyor.

Undervolta gelecek olursak bende de aynı problem vardı stress testte -0, 145 mv stabildi fakat boşta çöküyordu ben iki adet profil kullanarak çözdüm. Yükte yukarıdaki değer boşta -0, 060 mv.
Hocam pad bügün geldi hemen uyguladım fakat sonuç hüsran. Pump out olmuş mastergel makerden bile kötü performans veriyor. GTA5 gibi bir oyunda mastegel maker 1 sene kullanımda 88-92 derece arasında oynatırken bu pad 94-95 derecelerde oynatıyor ve param boşa gitti diyebilirim.

Hocam pad bugün geldi hemen uyguladım fakat sonuç hüsran. Pump out olmuş MasterGel makerden bile kötü performans veriyor. GTA 5 gibi bir oyunda mastegel maker 1 sene kullanımda 88-92 derece arasında oynatırken bu pad 94-95 derecelerde oynatıyor ve param boşa gitti diyebilirim.

Geçmiş olsun diyorum öncelikle.

Bu pad kalın olduğu için vidaların normalden biraz fazla sıkılması gerekiyor. Benim anladığım bu yönde.

Onun dışında diyebileceğim başka bir şey yok.

Geri
Yukarı