Thermal Grizzly Carbonaut LGA1200 uyumlu mudur?

Yiğit KAMURAY

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul / Maltepe / İdealtepe Mahallesi
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
https://yehetto.shrib.com/#Sistemim

GPU: Palit GameRock RTX 3080 10 GB
CPU: Intel Core i7-12700K
RAM: G.Skill Trident Z Royal Silver 4x16 GB (64 GB) 4000 MHz CL18
MoBo: MSI Z690 Tomahawk WiFi

SSD #1: PNY CS3030 500 GB
SSD #2: WD Blue 500 GB
SSD #3: SanDisk Ultra 4 TB
SSD #4: SanDisk Ultra 2 TB
HDD #1: WD Black 6 TB 7200 RPM CMR (FZBX)
HDD #2: WD Blue 2 TB 5400 RPM CMR (EZRZ)
HDD #3: WD Blue 1 TB 7200 RPM CMR (EZEX)
HDD #4: WD unlabelled 10 TB
Merhabalar, iyi sosyaller!

Bildiğiniz gibi iyi termal macunlar 7-10 W/m-K değerine sahip olur. Daha üst modeller baya bi' daha pahalı olmasına rağmen 12-13 W/m-K değerini anca görür.

Burada Thermal Grizzly Corbonaut adında termal pad'i gözüme çarptı çünkü 62.5 W/m-K gibi aşırı iyi bir değere sahip ve fiyatı aşırı pahalı değil.

Thermal Grizzly'nin sitesinde;

32x32 olanının 115x soket uyumlu olduğu yazıyor.
38x38 olanının 20xx uyumlu olduğu yazıyor.
51x68 olanının Threadripper işlemcilerle uyumlu olduğu yazıyor.
25x25'in RTX 2080'le uyumlu olduğu yazıyor.
31x25'in RTX 2080 Ti ile uyumlu olduğu yazıyor.

Bunun dışında bir bilgi bulunmuyor. Bu yüzden emin olamadım. 32x32 olanı alsam 1200'le uyumlu olur mu. Tam birebir uymayacağını biliyorum ancak kenarlardan hafif boşluk kalsa sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Ürünün kendi sitesi detaylı incelemek için: Thermal Grizzly High Performance Cooling Solutions - Carbonaut

Ürünün Thermal Grizzly resmi distribütör'ünde 32x32 ve 38x38 olanı satışta. 32x32 olanı 189TL ve 38x38 olanı 235TL.

Ek olarak; Termal Pad'ler macunların aksine birkaç defa kullanılıyor diye biliyorum. 11. nesile geçtiğimde hiç yenisini almadan kullanabilirim değil mi? Aynı macun gibi işlemciye yapıştırıp üstüne fanı takıyoruz anladığım kadarıyla doğru mudur?

Bildiğiniz gibi iyi termal macunlar 7-10 W/m-K değerine sahip olur. Daha üst modeller baya bi' daha pahalı olmasına rağmen 12-13 W/m-K değerini anca görür.

Burada Thermal Grizzly Corbonaut adında termal pad'i gözüme çarptı çünkü 62.5 W/m-K gibi aşırı iyi bir değere sahip ve fiyatı aşırı pahalı değil.

Bunun dışında bir bilgi bulunmuyor. Bu yüzden emin olamadım. 32x32 olanı alsam 1200'le uyumlu olur mu. Tam birebir uymayacağını biliyorum ancak kenarlardan hafif boşluk kalsa sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Ürünün kendi sitesi detaylı incelemek için: Thermal Grizzly High Performance Cooling Solutions - Carbonaut

Ürünün Thermal Grizzly resmi distribütör'ünde 32x32 ve 38x38 olanı satışta. 32x32 olanı 189TL ve 38x38 olanı 235TL.

Ek olarak; Termal Pad'ler macunların aksine birkaç defa kullanılıyor diye biliyorum. 11. nesile geçtiğimde hiç yenisini almadan kullanabilirim değil mi? Aynı macun gibi işlemciye yapıştırıp üstüne fanı takıyoruz anladığım kadarıyla doğru mudur?
Soğutucularda 115x uyumlu olan her şey LGA1200 ile uyumluydu, ancak termal pad için aynısı söylenilebilir mi? Bilemem. Diğer değerler de iyiymiş. Fiyatına göre gerçekten çok iyi.

32×32 olan size uyar galiba yanlış hatırlamıyorsam boyutlar aynı idi en kötü falçata ile kesersiniz.

Tam tersi aslında işlemci daha büyük. Problem olmaz gibi geldi bana.
Zaten IHS olduğundan çipe değmiyor, yani küçük bir kısma ped değmese çok büyük bir sıkıntı olmaz.
yVSrUGpYTxjrKcA954VBJG.png

Conta slikonu ile delid yapan var.

Bazı manyaklar slikonluk yerlere ped takıp daha iyi soğutmus çalışıyorlar.
Delid yaparken sıvı metalden sonrası tamamen saçmalık. AMD'nin takdir ettiğim bir yanı direk fabrikadan IHS'in yüzeyine (çipin IHS'e değen) sıvı metal sürmesi. 5. Nesilde de devam ettiriyorlardır umarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı