Laptop içindeki 2.5" diske başka bilgisayardan nasıl format atılır?

JamesBond007

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopum için hard diske format atmak istiyorum fakat laptop HDD'sini bilgisayara takıp o HDD'yi nasıl formatlayabilirim yardım eder misiniz?
Halihazırda hard diskim var nasıl bir yöntemle laptop HDD'sine format atabilirim?
Laptopa erişim sağlayamıyorum bu yüzden kendi bilgisayarımdan yapmam gerekiyor.

Format USB'si hazırlayın, diski başka bilgisayara bağlayıp o bilgisayarda bildiğimiz format işlemini gerçekleştirin.

Format USB'si hazırlayın, diski başka bilgisayara bağlayıp o bilgisayarda bildiğimiz format işlemini gerçekleştirin.

Hocam kendi HDD mi çıkarmalı mıyım bu durumda kafam karışmaz.
M.2 SSD ve HDD var kendi bilgisayarımda HDD mi çıkarsam sanırım kolayca halledebilirim.

En pratik ve ucuz yöntem şudur:

Ben bunun 12V adaptör girişli olanını kullanıyorum:

Üstteki SATA SSD ve 2.5" HDD(dizüstü bilgisayarlarda olan) içindir. Alttakine kendiniz 12V adaptör temin ederseniz hem 2.5" hem de 3.5" disk bağlanabilir. Bu sayede bilgisayar içine bağlamadan USB ile işi yaparsınız.

Eğer ikinci bilgisayar masaüstü ise ve içinde fazladan SATA kablosu varsa bunlara da gerek kalmaz. İçeriye bağladıktan sonra işlemi yapabilirsiniz.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• 1_org_zoom.jpg
    1_org_zoom.jpg
    37,4 KB · Görüntüleme: 14
@JamesBond007 Sistemdeki tüm depolama birimlerini çıkarıp sadece laptopun diskini takın. Sonra onu formatlayın. Ardından disklerinizi geri takarsınız.

@JamesBond007 sistemdeki tüm depolama birimlerini çıkarıp sadece laptopun diskini takın. Sonra onu formatlayın. Ardından disklerinizi geri takarsınız.

Hocam hiç M.2 SSD sökmedim daha önce sanırım riske atamayacağım. Eski kasam var fakat içindeki RAM'leri kullansın diye arkadaşıma verdim geri alınca o kasada denerim artık sağ olun yardımınız için.

@JamesBond007 SSD'yi çıkarmadan da bağlayabilirsiniz diski. Fakat içindeki işletim sistemi ile SSD'de bulunan işletim sistemi dual-boot olup siz HDD'yi çıkardıktan sonra sistemin açılmama ihtimali var. Riski göze alıyorsanız deneyebilirsiniz. Sanırım benim bir Windows öyle gitmişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı