Laptop içinden ince ses geliyor

BlackFBI

Decapat
Daha fazla  
Laptoptan çok ince bir ses geliyor sürekli açtığımda başlıyor kapatana kadar ve elimi "W" tuşunun üstüne getirip hafif değdirdiğimde (basmıyorum) ses daha da artıyor, önceden olmazdı bir anda başladı hiç geçmedi.

Cihazın modeli ne?

HP Pavilion 15
Merhaba. Laptopun hoparlörlerinden ses geliyorsa cızırtıya benzer. Bu içerisinde bulunan işlemci fanının devir sesidir.

Hoparlör değil, fan olmadığına da eminim daha çok elektrik kaçaklarından çıkan sese benziyor ve işlemci taraflarında, dediğim gibi W tuşunun üstünde elimi gezdirdiğimde daha çok bağırıyor ve tuşu sökemiyorum ki bakayım.

HP Pavilion 15

Hoparlör değil, fan olmadığına da eminim daha çok elektrik kaçaklarından çıkan sese benziyor ve işlemci taraflarında, dediğim gibi W tuşunun üstünde elimi gezdirdiğimde daha çok bağırıyor ve tuşu sökemiyorum ki bakayım.
Eğer elektronik bir sesi varsa işlemci olabilir ama değilse fanı ile alakalı gözüküyor.

Eğer işlemciyle alakalı ise ne yapmalı, fanla alakalı ise ne yapmalı? Bir de kusura bakma biraz geç cevap verdim :D
İşlemci ile alakı ise yapabileceğin birşey yok o duyduğun elektriğin sesin (açık olarak işlemcinin yakınlarındaki entegrelerden geliyor.) Fan ile alakalı ise fanı yağlayabilirsin.

Geri
Yukarı