Laptop içini açtıktan sonra başıma gelenler

arda511

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün o çok bilmiş kafamla geldim açtım laptobun içini. Tabi ben sandım masaüstü gibi kolay açılıp kapanıyor. Sonra dedim anakartı temizleyeyim, termal macunu yenileyeyim. Derken... Çat! Plastik vida yerleri monitörü tutamadı ve kırıldı. Sonra tabi bende korkudan ne temizledim ne termal macunu yeniledim kapadım kapaklarını bilgisayarın. Yine eskisi gibi taktım.

Arkadaşlar taktım takmasına da, monitör emanetten duruyor yani kırıldı kırılacak çok yavaş açıp kapatıyorum. Ama şimdi de klavye çalışmıyor. Anakartın da ufak kenarından bir parçası kırıldı ama sorun çıkartmadı pc çalışıyor. Arkadaşlar bu arka kapak değişimi + temizleme + termal macun yenileme filan kime verip yaptırabilirim? Servise versem garanti dışı olarak kaç liraya yapar? Çünkü artık garantiden çıktı... Bilgisayar markası ve modeli: Acer V3-551G

Yapılacak işlemler:
  • Arka kapak değişimi
  • Temizleme + Termal Macun yenileme

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallaha benden termal macun değişimi için 30 tl almışlardı ve o günde son oldu artık termal macunu bile kendim değiştiriyorum, 1 gram macun sürcek ver 30 lira el insaf, tahminimce senden' de o kadar alırlar temizlik için, kapak değişimi' de bir 70 yada 80 tl tutar büyük ihtimalle. Anakartın' da ucunu kırdım demişssin, klavyenin çalışmama sorunu' da ondan olabilir.

Son düzenleme:
Hocam siz yine servise gönderin makineyi. Eğer ücret alıcaklarsa(muhtemelen alırlar), onlara ödeyin ücreti. Ayrıca yapılıcak işlemlere yenisi de eklenmiş görünüşe göre.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zalman'ın termal macunu var elimde veririm onu sürerler. ZALMAN ZM-STG2. Onun dışında kapağa da 50 TL filan olsa bir de temizlemelerle filan yaklaşık 80-100 TL arası tutar gibime geliyor.

Yapıldı bilgisayar bugün de şuan içini açma imkanım yok. Bilgisayarı yapan kişi termal macun yerine başka bir şey sürüldüğünü söylemiş. Daha iyi soğutma sağlıyormuş termal macundan. Ne olabilir acaba? Daha gelmedi eve bilgisayar gelince bakarım bi. Yeni işletim sistemi kuracağım bilgisayara inşallah eskisi gibi olmaz oyunlarda beni tatmin eder. Çünkü oyunlarda hemen kapanıyordu temizlenmeden önce. Babamın anlattığına göre babam pek anlamıyor bilgisayardan da filtre filan dedi bana... Merak ettim şimdi ne olabilir diye.

Son düzenleme:
Anakartta ufak bi kırık var kenarında arkadaşlar. Ama PC' ye bi etkisi yok yani PC sorunsuz arkadaşlar. Sizce bir şey olur mu?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı