Laptop İkincil Disk İçin HDD mi SSD mi?

Valla inanın bu cevaplardan sonra HDD almak istemiyorum, özellikle SSD performansına alışmışken. Fakat imkanım olmadığı için ikincil olarak HDD kullanmak durumundayım sanırım.
7200 RPM bak, 5400 RPM ler genelde laptopta kullanılıyor artık. Mesela ben Laptoptaki HDD'yi söküp masaüstüne taktım. Onda 240lık SSD kaldı sadece.
Ayrıca madem HDD alacaksın bari 2TB olanlarından al bir daha depolama derdine girmezsin. İlerleyen zamanlarda SSD alırsın ihtiyaç duyarsan. Mesela ben sırf oyun yüklemek için JD M2 1TB SSD aldım. Herkes alma kötü marka demesine rağmen 500 TL olunca kaçırmadım.

7200 RPM bak, 5400 RPM'ler genelde laptopta kullanılıyor artık. Mesela ben laptoptaki HDD'yi söküp masaüstüne taktım. Onda 240'lık SSD kaldı sadece.
Ayrıca madem HDD alacaksın bari 2TB olanlarından al bir daha depolama derdine girmezsin. İlerleyen zamanlarda SSD alırsın ihtiyaç duyarsan. Mesela ben sırf oyun yüklemek için JD M.2 1TB SSD aldım. Herkes alma kötü marka demesine rağmen 500 TL olunca kaçırmadım.

Markadan memnun musunuz peki.

Markadan memnun musunuz peki.
Herhangi bir sıkıntı yaşamadım F712 kulaklığı da var çok memnunum. Fiyar performans olarak iyi bence.
Yalnız adamın laptobu var. Genellikle 7200 RPM HDD aygıtları 3.5 inç genişliğinde oluyor. Bu nedenle laptoplara uymaz ama bulursa gerçekten şanslıdır derim.
Hayırlı Ramazanlar.
Özür dilerim ben masaüstüne konuşuyoruz gibi hatırladım , evet 5400 RPM alması gerekiyor.

7200 RPM bak, 5400 RPM ler genelde laptopta kullanılıyor artık. Mesela ben Laptoptaki HDD'yi söküp masaüstüne taktım. Onda 240lık SSD kaldı sadece.
Ayrıca madem HDD alacaksın bari 2TB olanlarından al bir daha depolama derdine girmezsin. İlerleyen zamanlarda SSD alırsın ihtiyaç duyarsan. Mesela ben sırf oyun yüklemek için JD M2 1TB SSD aldım. Herkes alma kötü marka demesine rağmen 500 TL olunca kaçırmadım.
İnternette satışını bulamadım, 500 tlyse tabiki hiç düşünmeden alırım. Aldığınız yerin linkini atabilir misiniz?

Geri
Yukarı