Laptop ile oyun oynarken ekranda geometrik şekiller çıkıyor

Lebridyal

Decapat
Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var, laptop Casper Nirvana NB15.6, formattan yeni geldi.
1 yıl öncesine kadar LOL oynatan laptop, şimdi en basit oyunlarda bile ekranda böyle sıkıntı çıkarıyor. Driverleri kontrol ettim, ekran kartı driverini nvidianıj sitesinden tekrar indirim kurdum. NVIDIA Experience kurup kontrol ettirdim. Bir çözüm bulamadım, üniversiteye şehir dışına gideceğim, ancak bunu düzeltmenin bir yolunu bulamadım. Fotoğraflarda çok belli olmuyor ancak o şekiller saniyede 10-15 tane ekranın her yerinde çıkıyor. Video aldım ancak uzantısını kabul etmiyor. Yardım için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• EC40D2C8-4B90-43DD-8999-9BF5F64AA439.jpeg
    EC40D2C8-4B90-43DD-8999-9BF5F64AA439.jpeg
    1,2 MB · Görüntüleme: 157
  • 4C58B94E-A9BE-4EBC-9DA0-0852AA776A8F.jpeg
    4C58B94E-A9BE-4EBC-9DA0-0852AA776A8F.jpeg
    1,3 MB · Görüntüleme: 152
Ekran kartınıza memory overclock yaptıysanız birazcık kısmanızı öneririm.

Bir yıl öncesine kadar lol oynatan laptop derken artık oynatmıyor mu?

Başka hangi oyunlarda oluyor?
Formatlamadan önce ilk olarak lol de başladı, daha sonrasında oyundan atmaya başladı. Şimdi format sonrası bi cs go indirip denedim, ilk etapta oyunu siyah ekran açıp ses verdi, daha sonrasında girdi onda da aynı sıkıntı oldu. Bir de wot blitz ki sistemin gücü bu oyunu havada karada kaldırıyor. Ancak ekran da durum böyle

Ekran kartınız muhtemelen hasar görmüş, bilgisayarcılarda çip ısıtma yaptırırsanız sorun çözülür iyi forumlar.
Evet ekran kartı hafızası hasar görmüş olabilir bir ihtimaldir. Ancak bir bilgisayarcıya çip ısıtma yaptırmanın sorunu çözeceğini nasıl garanti ettiniz anlayamadım. VRAM deki ömrü tükenmiş, hasar görmüş Transistörleri mi tamir edecek?

İyi forumlar...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı