Laptop ısı değeri oyunda kaç olmalı?

ertugrul k

Kilopat
Laptop CPU ve GPU maksimum ısı değerleri kaç olmalı? Yani oyun oynarken kaça kadar çıkması normal karşılanır? Benim laptopum birkaç gündür oyun oynarken kapanıyor. Termal macun değişikliğini yeni yaptım, 1 ay falan oldu. Kapanmadan önce GPU 85 derece, CPU 80 dereceydi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu soruyu bende açıcaktım, dün abra a5 v16.5 sipariş verdim yarın gelicek, genellikle kardeşlerim oynayacak, yüksek ihtimalle sabahtan geceye kadar açık kalıcak. 90 üstü sıkıntı çıkartır mı acaba?

Bu soruyu bende açıcaktım, dün abra a5 v16.5 sipariş verdim yarın gelicek, genellikle kardeşlerim oynayacak, yüksek ihtimalle sabahtan geceye kadar açık kalıcak. 90 üstü sıkıntı çıkartır mı acaba?
Oyun için CPU 85-95C, GPU 70-85 kabul edilebilir. Muhtemelen GPU 80-82'yi geçmez zaten.

İşlemci sıcaklığı değerlerinizin 85 derece üstüne bir hayli olsa da zararlıdır. Hele hele 90-95 derecelerde geziyorsa iyi soğutma almıyor demektir. CPU sıcaklığı limit seviyeye ulaşınca sistem büyük ihtimalle kapanır zaten. Ekran kartınızın sıcaklığına dikkat edin, 85 derece ve üstü çok zararlıdır. 95 derece üstüne çıkarsa köfte olma ihtimali çok yüksek.

Oyun için CPU 85-95C, GPU 70-85 kabul edilebilir. Muhtemelen GPU 80-82'yi geçmez zaten.
Orta seviyeli oyun oynarlar, cihazı bozmasında. Ailemi zar zor ikna ettim, siparişi verdikten sonra babam tek şunu söyledi, "Cihaz sıkıntı çıkartırsa, kafanızda kırarım" Allah nasip ederse görücez yarın. Turbo fan'ları otomatik olarak ayarlayacağım üstüne.

Laptop CPU ve GPU maksimum ısı değerleri kaç olmalı? Yani oyun oynarken kaça kadar çıkması normal karşılanır? Benim laptopum birkaç gündür oyun oynarken kapanıyor. Termal macun değişikliğini yeni yaptım, 1 ay falan oldu. Kapanmadan önce GPU 85 derece, CPU 80 dereceydi.
Hocam genellikle CPU 70-80 arası olması normaldir. GPU için de aynı aralıklar normaldir. Fazlası zamanla işlemci ve ekran kartına zarar verecektir

Orta seviyeli oyun oynarlar, cihazı bozmasında. Ailemi zar zor ikna ettim, siparişi verdikten sonra babam tek şunu söyledi, "cihaz sıkıntı çıkartırsa, kafanızda kırarım" Allah nasip ederse göreceğiz yarın. Turbo Fan'ları otomatik olarak ayarlayacağım üstüne.

Konu dışı olacağım ama, hocam bence iyi bir bilgisayar Abra A5 v16.5 ama Hz'si ve depolaması düşük.

Geri
Yukarı