Laptop ısınıyor ve kapanıyor

Oakgn45

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Monster Abra A5 V16.5.2 / nVIDIA® GeForce® GTX1650 / Intel® Comet Lake Core™ i5-10200H / 16GB (2x8GB) DDR4 1.2V 2933MHz / 500GB CRUCIAL P2 PCIe M.2 2280
RAM
16
SSD veya HDD modeli
500 GB SSD
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
i5-102005
Laptop belirli oyunlarda birden kapanıyor. 3-4 aylık laptop macun yenilemesini gerektiğini düşünmüyorum. Sizce ne yapabilirim?

Tek adaptör var zaten, bilgisayarın girişine şarj etmek için taktığınız uçtan ölçüm yapacak. Yani tek parça olarak götürün adaptörü.

Ekran kartıyla işlemciyi aynı anda stres testine sokmanız daha mantıklı olur, çünkü böyle sadece işlemci güç çekiyor.
O ayarı nasıl seçebilirim?

O ayarı nasıl seçebilirim?
Aynı anda hem Prime95 hem de MSI Kombustor ile test yapıp işlemci ve ekran kartına da yük bindirebilirsiniz.
1640453119548.png

Buradan GL Furmark-MSI'i seçersiniz.

AIDA 64'tende yapabilirsiniz.

AIDA64 ve Prime95 ile aynı anda test ederken 1 dakika sonra, 20 saniye boyunca aralıklarla dıt sesi ettirdi bilgisayar aynı şekilde kapandı.

Sorun ya ekran kartından ya da yetersiz güçten gibi duruyor. Dediğim gibi adaptörden çıkan gücü ölçtürün, eğer güç normalse sorun ekran kartında olma ihtimali yüksek.

Sanırım sorun donanımsal. O halde teknik servise verin derim.
Sorun ya ekran kartından ya da yetersiz güçten gibi duruyor. Dediğim gibi adaptörden çıkan gücü ölçtürün, eğer güç normalse sorun ekran kartında olma ihtimali yüksek.
Teşekkürler son olarak adaptörü ölçtürüp olmazsa servise göndereceğim.

Teşekkürler son olarak adaptörü ölçtürüp olmazsa servise göndereceğim.

Mesajları okuyamadım bu yüzden benimle aynı fikirde olan kişiler olabilir.
Isınmadan kaynaklı kapanma sorununuz yok. RAM'lerle ilgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.
Windows mavi ekran vermiyorsa RAM'de bir sorun olmayabilir. Yine de servise gönderip test etmelerini rica edin.
Isınmadan kaynaklı kapandığını ve termal macun yenilemesi yaptıklarını söylerlerse sorunun bununla ilgili olmadığını dile getirerek itiraz etmeyi ihmal etmeyin.

Mesajları okuyamadım bu yüzden benimle aynı fikirde olan kişiler olabilir.
Isınmadan kaynaklı kapanma sorununuz yok. RAM'lerle ilgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.
Windows mavi ekran vermiyorsa RAM'de bir sorun olmayabilir. Yine de servise gönderip test etmelerini rica edin.
Isınmadan kaynaklı kapandığını ve termal macun yenilemesi yaptıklarını söylerlerse sorunun bununla ilgili olmadığını dile getirerek itiraz etmeyi ihmal etmeyin.

Teşekkür ederim mavi ekran almıyorum direkt kapanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı