Laptop Isınma Problemi İçin Öneriler

• Konuyu başlatan GlorfindeI
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 630
G

GlorfindeI

Ziyaretçi
Öncelikle merhaba herkese. Sizlere bir sorum olacak. Malum sıcaklar var, yaz aylarındayız. Dizüstü bilgisayarım yüksüz 50 derece. Oyun esnasında 85'lere varıyor hatta ufak ufak geçiyor. Temizliğini yeni yaptım. Termal macunu daha yeni yeniledim ve bunları gayet bilinçli ve düzgün bir şekilde yaptım. Altında soğutucusu da var. Fan düzgün bir şekilde çalışıyor. Oyunda ısınmadığı zaman sıkıntı yok, Full Screen'de dahi. Ama ısınınca doğal olarak kasmalar oluyor. Ayarları düşürsem bile. Şimdi arkadaşlar sorum şu, ben bu bilgisayara ne yapabilirim.? Hani laptop fanını söktürüp daha güçlü bir fan taktırma şansım var mı ya da ek fan falan taktırma gibi bir şansım içine? O bakır bloğun daha kalitelisi falan. Ya da başka bir çözüm var mı? Masaüstü bilgisayar olunca tonla fanı soğutucusu vs. oluyor. Laptopun bu ısılara yükselmesini engellemek için ne gibi çözümler önerirsiniz? Masaüstü bilgisayar alma şansım şu an malesef yok. Zaten 2.5 sene önce 2700 liraya aldım bunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortam sıcaklığını düşürebilirsiniz veya daha kaliteli bir soğutucu satın alabilirsiniz , daha kaliteli bir termal macun ile değiştirebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı