Laptop ısınma problemi

Bülbülcan

Decapat
Merhaba Casper marka bir laptopum var, düşük seviyeli bir oyuna girdiğimde ve alttan bir sekme açtığımda vs. 90 dereceye kadar çıkabiliyor 5 dakikada fanları macunları temizledim fakat sorun aynı fanım resmen bağırıyor ve FPS düşüyor aniden çıkıyor sistem özellikleri:
8 GB DDR3 RAM.
NVIDIA 940M 2 GB harıcı 4 GB dahılı
i5 4. Nesıl ıslemcı
120GB SSD.

Merhaba Casper marka bir laptopum var, düşük seviyeli bir oyuna girdiğimde ve alttan bir sekme açtığımda vs. 90 dereceye kadar çıkabiliyor 5 dakikada fanları macunları temizledim fakat sorun aynı fanım resmen bağırıyor ve FPS düşüyor aniden çıkıyor sistem özellikleri:
8 GB DDR3 RAM.
i5 4. Nesıl ıslemcı
120GB SSD.
Bilgisayarın herhangi bir hava çıkışını engellemediğinizden emin misiniz?

8 GB DDR3 RAM.
i5 4. Nesıl ıslemcı
120GB SSD.
Fazla fark edeceğini sanmıyorum ama 12v bir notebook soğutucusu alabilirsiniz.

İşlemcinin ısınmasından dolayı oluyorsa, İşlemcinize uygun bir undervoltage işlemi deneyebilirsiniz. Benim kullandığım işlemcide aynı şekilde çok ısınıyordu ve yüksek derecelerde gazı kesip fps'in düşmesine sebep oluyordu. Ben de uygun derecede undervoltage yapıp yaklaşık 10-15 derece düşüş yaşadım ve FPS düşmeleri neredeyse 0'a indi. İşlemcinin modelini tam anlamadım ama internetten Undervoltage rehberlerine bak ve tehlikeli bir işlem olduğunu unutma, undervoltage'ı hafiften hafiften yapman gerekiyor. Bir anda düşürürsen işlemciye yeterli enerji gitmez ve bilgisayar mavi ekran verip kapanır

İşlemci kullanımını düşürebilirsin. Laptopu temizletmeden önce %100 kullanımda 95 derece ulaşıyordu, işlemci kullanımını %80 yaptığım zaman 80 derece civarında oluyordu sıcaklık. Laptopu 5 yıl aradan sonra temizletip termal macun sürdüm şuan %100 kullanımda max 75 dereceyi görüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı