Laptop Isınma Sorunu

AlpcnDlk

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle Merhabalar,
Elimdeki laptop Dell Inspiron N5110 bilgisayar çok ısınıyor ve kapanıyor bir süre sonra bilgisayarcıya götürüp sorununu soruyorum fanı temizlemek diyor ben aynı işlemi evimdede yapıyorum ama geçmiyor adam yapıyor geçiyor ben bunu anlayamıyorum bi yardımcı olursanız güzel olur. Bir de laptop her açıldığında bip bip bip diye ötüyor :)D) neresinde sorun var onuda çözemedim sizde varsa sizde bu sorunları yaşıyorsanız söylerseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    3,9 KB · Görüntüleme: 207
  • 2.PNG
    2.PNG
    5,3 KB · Görüntüleme: 227
Sonuç olarak temizlik çözüm oluyorsa ve tek sorun senin uygulamanda ise işçiliğin yeterli değil demek ki.

Biplere gelince kaç tane olduğu, kısa mı uzun mu olduğu gibi noktalar önemli.
Sayısına ve tipine göre bir hatayı bildirir. Birkaç defa açıp kapatıp bipleme sayısından ve şeklinden emin olup araştırabilir ya da burada paylaşabilirsin.

Laptop temizliği bana göre kasa temizliğinden daha kolay. Fanı temizleyip, termal macunu yenileyin ve en önemlisi bu ki; fanın alttan havayı çektiğine emin olun. Eğer soğutucunuz yoksa cihazın 4 köşesine şişe kapagı, para bandı vs. gibi dengeli bi şekilde kaldıracak cisimler koyarsanız iyi bir soğutma olacaktır diye düşünüyorum. Ha bir de belirteyim sakın ola kucaktayken oyun oynamaya kalkmayın. Daha hızlı kirlenir ve ısınmadan takılmalar yaşarsınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı