Laptop ısınma sorunu

ardasanli

Hectopat
Laptopum Google'a girse bilse ısınıyor. Daha önceden beslemesi de yanmıştı şimdi aynı bölgede bir daha ısınma olduğunu fark ettim bu yüzden Notebook soğutucusu almayı düşünüyorum. Yapmamı önerdiğiniz şeyler var mı veya notebook soğutucusu işe yarar mı?

Laptopum Google'a girse bilse ısınıyor. Daha önceden beslemesi de yanmıştı şimdi aynı bölgede bir daha ısınma olduğunu fark ettim bu yüzden Notebook soğutucusu almayı düşünüyorum. Yapmamı önerdiğiniz şeyler var mı veya notebook soğutucusu işe yarar mı?
Bilgisayarın fanlarını temizletebilirsin.En güvendiğin bilgisayarcıya yada servise götür.

Son düzenleme:
Arkadaslar iyi gunler.

Marka/model: ASUS/X550jx
CPU: İntel I7 4700HQ
GPU: GTX950M

Cihazımın ozelliklerı bunlar termal macun yenılemesını yaptım fakat oyunlarda ısınma sorunu devam etmekte CPU sıcaklıgım oyunlarda 94-95 derecelerı göre ben de cozum olarak ekran kartı ve işlemcının sogutma boruarını ayırmayı dusunuyorum. Bunun için onerebilceginiz bir fikir var mi (laptop sogutucusu mevcut ve kullanıyorum )?

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaslar iyi gunler
Marka/model:Asus/x550jx
Cpu:İntel i7 4700hq
Gpu:Gtx950m
cihazımın ozelliklerı bunlar termal macun yenılemesını yaptım fakat oyunlarda ısınma sorunu devam etmekte cpu sıcaklıgım oyunlarda 94-95 derecelerı gorekt bende cozum olarak ekran kartı ve işlemcının sogutma boruarını ayırmayı dusunuyorum bunun için onerebilceginiz bir fikir var mi (laptop sogutucusu mevcut ve kullanıyorum )
Hangi termal macunu kullandınız?

Doğru uyguladığınızı varsayıyorum. İşlemcinize undervolt yapmanızı öneririm. Sıcaklıklarda 10 dereceye kadar fark eder en az.

Doğru uyguladığınızı varsayıyorum. İşlemcinize undervolt yapmanızı öneririm. Sıcaklıklarda 10 dereceye kadar fark eder en az.
Aynen uygulamada problem yok hocam cunki eski temal macunla yeni termal macun arasındakı farkı gozlemlemek ıcın bostaki yuk sıcaklıklarını not almıstım. Uyguladıktan sonra tekrar karsılastırdıgımda cıdden hatrı sayılır bı fark oldu. Benımsıkıntım yuktekı sıcaklıktakı problemdı dedıgınız gibi bir de oyle deneyeyım voltajını bıraz dusureyım. Pekı onerdıgınız bır vltaj degerı var mı hem performans hem de isinma sorunu icin?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı