Laptop işlemci sıcaklığı kaç derece olmalı ?

Normal mi ? Anormal mi ?

• Oy verenlerin toplamı
    45
Çok normal değil.
Termal macun yenileyin, fanınızı temizleyin ve donanımsal temizliğini yaptırmalısınız hocam.

Ne saçmalıyorsun ya 2018'de de 14 nm vardı hala 14 nm var, tamam sen haklısın sen ASUS'tan MSI'dan ve bilumum laptop üreticilerinden daha iyi biliyorsun aç ta bak bakalım YouTube testlerine, bu arada ben sadece YouTube'a göre değil ASUS GL502VD ve Monster Abra A7V7 kullandım, işlemci u değilse HQ işlemciler yüksek sıcaklıkta çalışıyor 75-80 normal değerleri, 1 saat oyun oyna ya da işlemci gücü harcayan bir program kullan sıcaklıklar bu değerleri görüyor, ezbere konuştuğun çok belli yeni çıkan laptopları hiç demiyorum 90 derecede stabil çalışıyorlar.
1. si, konuyu hortlattığınız için bravo, birazdan iPhone 11 kapında olur. (!)
80 üstü tehlikeli çünkü laptop dediğimiz alet masaüstü gibi olmadığı için, parçalar birbirine çok yakın olduğu için diğer donanımlar zarar görebilir.

Yanlış ve yalan bilginin düzeltilmesi konu hortlatmak değildir, bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp.
Laptoplardaki parçalar zaten o sıcaklıkların üzerinde çalışacak şekilde tasarlanıyor, yoksa yıllardır tozu alınmayan, termal macunu değişmeyen PC'lerin bozulması gerekirdi ki ben 6 yıllık PC'nin içini ilk kez açtım termal macun ve temizlik için uzun ve yoğun kullanımlarda 80 dereceyi buluyordu ki işlemci senin dediğine göre anakart parçalarının erimesi falan gerekir, bence ilk önce anakartın kaç dereceye kadar dayanabildiğini öğren, daha sonra 2018'de dahi çıkan Gaming laptopların kaç derecede çalıştığını öğren daha sonra benimle bu konuyu tartış, ASUS, MSI, Dell, Lenovo ve bilumum laptop üreticilerinden daha iyi bildiğini iddia ediyorsan iPhone 11 kapında olur emin ol (!)

Son düzenleme:
Çok normal değil.
Termal macun yenileyin, fanınızı temizleyin ve donanımsal temizliğini yaptırmalısınız hocam.
6 yıllık msi ge60 2pc laptobumun macununu değiştirip, iç temizliğini yaptım ve fanını değiştirdim fakat ısısı değişmedi. Macunum arctic mx-4 ve daha yeni sürdüm ince tabaka halinde. yanlarada taşmadı montajınıda sağlam yaptım ama sıcaklıkta düşüş göremiyorum. Normal şartlarda CPU:65 GPU:60 derecelerde çalışırken, yük altında resimdeki gibi oluyor. Sorunum nerde anlayamadım. Macunun tam oturup etki etmesi uzun süre mi alıyor ? Daha yeni diye mi değişiklik olmadı ?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-06-26 at 18.13.33.jpeg
    WhatsApp Image 2020-06-26 at 18.13.33.jpeg
    178,3 KB · Görüntüleme: 205
Valla GTA 5'de 85-90 derece değerler alıyorum bir sıkıntı görmedim. Temizlemek ve Macun değiştirmek dışında yapabileceğiniz bir şey yok gibi gözüküyor.

Laptopları masaüstü ile bir tutamazsınız. İkisini de karıştırmayın. Masaüstü bilgisayarlardaki gibi 10-15 cm lik fanları yok laptopların. Ya da sıvı soğutma sistemleriyle soğumuyor. Bir, bilemediniz iki tane küçük fanla soğutması sağlanır. Örnek vermek gerekirse COD oynarken masaüstü bilgisayarın ısısıyla laptopun ısısı aynı olamaz. Oyun oynarken ya da yük altındayken hangi laptop 50-60 derece ısıda kalıyor? 85-90 derece ısılar ağır oyunları oynarken gayet normal ısılar. Eğer internette gezerken ya da film izlerken bu ısılara çıkıyorsan o zaman sorun var demektir. 15 yıldır laptop kullanıcısıyım. 5 yıl Asus ROG Serisi, 2 yıldır da MSI GL serisi kullanmaktayım. İki fanı da çalıştırdığımda 85-90 derece arası ısılara çıkıyor. Bu durum önceki bilgisayarlarımda da aynıydı, ilk aldığım günden beri de aynı. 90 derecenin altında ağır oyunları oynayamazsınız. 1 ya da 2 istisnai laptop çıkar en fazla.

6 yıllık msi ge60 2pc laptobumun macununu değiştirip, iç temizliğini yaptım ve fanını değiştirdim fakat ısısı değişmedi. Macunum arctic mx-4 ve daha yeni sürdüm ince tabaka halinde. yanlarada taşmadı montajınıda sağlam yaptım ama sıcaklıkta düşüş göremiyorum. Normal şartlarda CPU:65 GPU:60 derecelerde çalışırken, yük altında resimdeki gibi oluyor. Sorunum nerde anlayamadım. Macunun tam oturup etki etmesi uzun süre mi alıyor ? Daha yeni diye mi değişiklik olmadı ?
bende aynı termal macunu aldım. Bir fark göremedim. Seninde aynı mı hala ? yoksa zamanla etki etmeye basladı mı ?

Nereden ve hangi satıcıdan aldınız? Hala fark yok ve bende iade ettim sanırım Çin Mali macun doldurmuşlar içine.

Nasıl iade ettiniz? N11'den almıştım ben paketi falanda vardı sağlam duruyordu.
Nereden ve hangi satıcıdan aldınız ? Hala fark yok ve bende iade ettim sanırım çin malı macun doldurmuşlar içine..
Şu an sizin yaşadığınızın aynısnı yaşıyorum. Temizledim ettim termal macun sürdüm ama aynı sıcaklık.

Nasıl iade ettiniz? N11'den almıştım ben paketi falanda vardı sağlam duruyordu.
Hepsiburada'dan iade talebi oluşturdum sonra bana mail geldi kargo kodu bende o kodla birlikte ücretsiz olarak faturasıyla beraber iade ettim. Zaten kargo çalışanları biliyor. Şimdi de 1-2 güne cevap bekliyorum satıcı firmadan. Ben ZetuStore diye bir satıcıdan almıştım Arctic MX-4 'ü. Sizin nasıldı ? 2019 Edition mu ?

Hepsiburada'dan iade talebi oluşturdum sonra bana mail geldi kargo kodu bende o kodla birlikte ücretsiz olarak faturasıyla beraber iade ettim. Zaten kargo çalışanları biliyor. Şimdi de 1-2 güne cevap bekliyorum satıcı firmadan. Ben ZetuStore diye bir satıcıdan almıştım Arctic MX-4'ü. Sizin nasıldı? 2019 Edition mu?

Aynen 2019 Edition'da açılan ürünü iade olarak kabul ederler mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı