Laptop İşlemci Sıcaklığı Sınırı

mhteren

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, bir konu üzerine bilgili ve deneyimli arkadaşlardan yardım istiyorum. Mayıs ayı içerisinde bir adet oyun için laptop almak istiyorum. Ancak istediğim laptoplara bakıyorum ve genelde işlemci sıcaklıkları yüksek. Örneğin 80-90 derece civarında çalışıyorlar. Bu işlemciye zarar verir mi? Bunun normal olup olmadığı konusunda emin olmadım çünkü yeterince bilgiye sahip değilim. Almak istediğim ürün aşağıdadır.
  • MSI GE73VR Raider-066 17.3" 120Hz 5ms Extreme Gaming Laptop i7-7700HQ GTX 1070 8G 16GB 1TB SSD+1TB
Amazon sitesindeki fiyatı 2200 dolar. Benim bütçem bunun üstüne en fazla 100-200 dolar daha çıkabilir. Ancak dediğim gibi işlemci sıcaklığı. Örneğin A.C. Origin oyununda 94-90 derece civarında çalışıyor. Bu normal mı? Yoksa almak istediğim laptop fazla mı ısınan bir laptop? Ayrıca varsa önerilerinizi alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI en iyi soğutmaya sahip bilgisayarları yapıyor. 80-90 derece gayet normal değerler.

MSI en iyi soğutmaya sahip bilgisayarları yapıyor. 80-90 derece gayet normal değerler.

Çünkü aklımda msi titan pro modeli almak bile geçmeye başlamıştı, onun testlerine bakıyorum 80 dereceyi neredeyse hiç görmüyor, kocaman fanları var. Ancak son derece kalın bir kasaya sahip. Yani sonuç olarak ben msi raider gtx 1070 olan laptopu aldığım zaman bir kaç tane oyunda işlemci sıcaklığının 90-95 derecelere gelmesine aldırış etmemeli miyim?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı