Laptop işlemcisi nasıl soğutulur?

Mehsa

Decapat
Şu an kullandığım laptop herhangi bir oyunu açıtığımda MC, LoL vb. oyunlarda 103 dereceye çıkıyor ve 103 derecede sabit duruyor. İşlemciye zarar vermesinden korkuyorum, nasıl soğutabilirim?

Öncelikle Windows tuşuna basıp Güç Planını düzenle de. Gelişmiş güç ayarlarından aşağı inip işlemci güç ayarlarından düşürebildiğin kadar düşür. Bunu biraz deneyerek kendi ayarını bulman lazım. Örneğin Ben en düşük 50 50, en yüksek 70 70 yaptım. Ayrıca bir soğutucu al veya laptopun altını hava alabilecek şekilde tut. Bant koyabilirsin altına.

Hocam dün biraz formda araştırdım ve çoğu kişi bunu önermişti.

Hocam dün biraz formda araştırdım ve çoğu kişi bunu önermişti.

En iyi Cooler Master'ın MasterGel Pro'su ama bu da iş görür.

Laptop sıfır mı, garantisi var mı, laptopun markası ne, işlemcin ne böyle şeyleri yazmadan konu açmayın artık lütfen.

Tamamen boş yazmışsın. Adam laptop sıcak diyor oyunlarda düşük FPS alıyorum demiyor. Dediğim yöntemleri yapsın en az 20 derece ısısı düşer. Termal macun kalite ise daha da düşer sıcaklığı.

En iyi Cooler Master'ın MasterGel Pro'su ama bu da iş görür.

Tamamen boş yazmışsın. Adam laptop sıcak diyor oyunlarda düşük FPS alıyorum demiyor. Dediğim yöntemleri yapsın en az 20 derece ısısı düşer. Termal macun kalite ise daha da düşer sıcaklığı.

Belki 4 ay garantisi var adam içini açınca garanti gidecek göndersin garantiye onlar değiştirir.

Geri
Yukarı