Laptop Kapağı Açılınca Garanti Dışına Çıkar mı?

Daha fazla  
Maalesef başıma kötü bir olay geldi. Dell 7567 laptopu yetersiz ekran kartı kullanımı yüzünden teknik servise pırıl pırıl tertemiz ve tek bir sorun için gönderdim geldiğinde ise berbat haldeydi toz içinde boğulmuş resmen PC. Neyse açıyım bakıyım sıkıntı düzelmiş mi diye yok daha da berbat olmuş. HDD yok gözükmüyor, aygıt yöneticisinde de yok laptopu açmışlar belli ki fan ayarlarıyla oynamışlar. Sacma sapan HDD'den değişik bir ses geliyor. Ama HDD gözükmüyor. Ben de herhalde HDD takmadılar dedim açtım ve HDD orada duruyorsa açmazdım normalde e tek bir vida olunca açtım garanti dışına çıkacağını zannetmiyorum. İçinden başka bir şeyleri kurcalamadım hatta HDD'nin fotoğrafını da atıyım şu an laptopu kaldırdım kullanmıyom sınavlarımdan sonra yüz yüze gidip vereceğim ya 0 ürün talebi bulunacagım ya da bu sorunu yapacaklar. Asıl sorum kapagı açtık diye garanti dışına çıkar mı? Ayrıca fan ayarıyla oynadıklarından ısı değerleri artmış kapağı açtım diye garanti dışına çıkacagını zannetmiyorum içine ne ek bir şey takım ne de herhangi bir şeyi söktüm, sizce ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim bazı markaların kapakla bir sıkıntısı var galiba açınca garanti bozulmuş oluyor,ama eğer garanti sözleşmesini okursan ve kapak açıldığında garanti bozulur yazmıyorsa şikayet etmeni öneririm. Ayrıca Sen hiçbir parçaya el sürmediğin için %50 haklısın demektir, ama yinede garanti sözleşmesini okumalısın.

Sanırım bu bilgisayardan bilgisayara ve sorundan soruna değişen bir durum. Mesela benim Asus laptop'ımda ne bir güvenlik bantı ne vidaların üstünde etiket vardı, açtım bilgisayarı CD-ROM çıkartıp yerine HDD taktım ve HDD yerine SSD taktım. 1 Yıl sonra menteşesi kırıldı o şekilde garantiye verdim ve değiştirdiler sorunsuzca. Ama vidalarda çıkartma veya açarken güvenlik bantı gibi şeyler varsa onlara dokunmaman gerekir.

Lenovo Legion Y520 kullanıyorum kapağı açmak sorun olmuyor. Bizzat sordum.
Dostum eminsin değil mi? Bende de Y520 var ve arka fanların orası toz olmuş, söküp temizlemeye korkuyorum :)
Lenovo Legion Y520 kullanıyorum kapağı açmak sorun olmuyor. Bizzat sordum.
Dostum eminsin değil mi? Bende de Y520 var ve arka fanların orası toz olmuş, söküp temizlemeye korkuyorum :)
Lenovoya sordum maille bozulur dedi.

"Merhaba,

Yetkisiz mudahale olduğu için ürün garanti dışı kalacaktır. Ürünün incelenebilmesi için cihazın onarım merkezinde teknisyenlerimiz tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir. "

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı