Laptop kapağı hareket ettiğinde ekran gidiyor

JerWandet

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
Nvidia 610m
İşlemci
intel i5 3210m
Merhaba bilgisayarım 2 aydır bu durumda. Maalesef ilk başta uyku moduna alıyordu kendini. Hatta bunun için yardım istemiştim ama kimse yarım etmedi. Sonra pil ayarlarından kapak kapatılınca uyku yerine hiçbir şey yapmayı seçtim. Sonuç sürekli ekran kapanıp açılıyor. USB takıp çıkarırken veya azıcık laptopun yerini oynatınca böyle oluyor.

İçeriden ekran soketi oynamış olabilir, kapağı kapatınca uyku moduna geçmesi için olan "lid switch" te sorun olabilir.

İçeriden ekran soketi oynamış olabilir, kapağı kapatınca uyku moduna geçmesi için olan "lid switch" te sorun olabilir.
Daha doğrusu ekranın kapatılıp açıldını kontrol eden switch.

İçeriden ekran soketi oynamış olabilir, kapağı kapatınca uyku moduna geçmesi için olan "lid Switch" te sorun olabilir.

Daha doğrusu ekranın kapatılıp açıldını kontrol eden Switch.

Bilgisayarı tanıdık bir tamiriciye götürmüştüm temizlik yaptırmaya orada bir tane Flex kablo ile biraz ilgilenmişti.

Kısa devre olabilir.
Hiç tamire götüremem o LED i devre dışı nasıl bırakırım

Daha doğrusu ekranın kapatılıp açıldını kontrol eden switch.
hocam sürücüsü falan varmı onun kökten kapatayım onu hiç bidaha tamire götüremem

Son düzenleme:
Bilgisayarı tanıdık bir tamiriciye götürmüştüm temizlik yaptırmaya orada bir tane Flex kablo ile biraz ilgilenmişti.

Hiç tamire götüremem o LED i devre dışı nasıl bırakırım

hocam sürücüsü falan varmı onun kökten kapatayım onu hiç bidaha tamire götüremem
Bildiğim kadarıyla lid switch mekanik bir parça, ekran menteşelerinin orada konumlanır genelde.

Bildiğim kadarıyla lid switch mekanik bir parça, ekran menteşelerinin orada konumlanır genelde.
Yani yazılımsal olarak müdahale etmek mümkün olmayabilir.

Geri
Yukarı