Laptop kapağı kapandığında internet hızının yavaşlaması

JVCKBOYS

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Lenovo Legion Y540 model laptop kullanıcısıyım. HDMI ile televizyona bağlıyorum fakat internet hızı laptop kapağını kapattığımda yavaşlıyor. W10 kullanıyorum ve tüm Driver'lar güncel.
•Sadece ikincil ekran modunda denedim.
•Güç seçeneklerinden kapak ayarları yapılı.
•Ağ bağdaştırıcılarının güç yönetimi ayarları yapılı.
•Salı günü monitör alıyorum DisplayPort ile bağlantı yapacağım aynı sorunu yaşar mıyım diye korkuyorum.

Maalesef alt dükkandan bağlanıyorum bu günlerde aşağı inme şansım yok 😕
Peki bundan başka ihtmal var mı?

Büyük ihtimal sorun budur. Wifi alıcısı alabilirsiniz ya da elinizde fazladan modem varsa kablosuz köprülemek mantıklı olabilir.

Wi-Fi alıcısı var ama şanssızlık modem AC modunda olduğundan alıcım görmüyor. İlginiz için teşekkür ederim. 🙂

Yok bunun hakkında bi konu açmıştım ben wifi adaptörüm bağlandığım interneti görmüyor. Masaüstüne bağladığımda aynı yerde laptop tüm verimi ile bağlanırken masaüstünde o wifi gözükmüyor. Adaptör b/g/n standardında fakat modem a/c ayarlı olduğunu söylediler. İnterneti aldığım komşu dükkan kapalı olduğu için soramıyorum veya bakamıyorum. Eğer adaptör ile bağlanabilsem daha vermli ve kesintisiz bağlanıcam

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı