Laptop kapandıktan sonra açılmadı

payelm

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Toshiba modelini unuttuğum cihazım CS:GO oyununu oynarken sanırım ısınmadan dolayı ekranı gidip geliyordu ve bilgisayar çöküyordu. Bunu 2 defa yaşadım. Daha sonra bilgisayarı açmaya çalıştığım gün ise ışıkları geliyordu fakat ekran gelmiyordu. Ve artık ışıkları da yanmıyor. Bu olayı nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihaz prize bağlı mı? Eğer bağlıysa kontrol kalemiyle herhangi bir metal yüzeyine dokunup elektrik gelip gelmediğine bakabilir misin?

Bazı binalarda topraklama olmadığı için cihazlara fazladan yük gelince istikrarsız çalışabiliyorlar.

Tabi ki teknik bir analiz olmadan anlaşılmaz fakat söylediğinize göre ekran kartınızda sorun varmış. Ekran kartından kaynaklı olabilir.

Aynıı benim eski laptopta da oldu ya anakartında bir sorun var (bu çok düşük bir ihtimal) ya da ekran kartında bir sorun var (ki yüksek olasılıkla sebep bu)
Bilgisayarın kasaysa elektrik bağlantısını kontrol et.
Laptopsa bilgisayarcıya götür.

Ekran kartını çıkartıp onboard görüntü almayaı deneyin. Onboard desteği yoksa ekran kartını çıkartıp sisemin ışıkları yanıyor mu test edin. Yine aynı olursa sorun ekran kartında değildir.

Ekran kartını çıkartıp onboard görüntü almayaı deneyin. Onboard desteği yoksa ekran kartını çıkartıp sisemin ışıkları yanıyor mu test edin. Yine aynı olursa sorun ekran kartında değildir.

Laptop ekran kartını sökebilseydi burada yardım aramazdı diye düşünüyorum.

Merhaba, Toshiba modelini unuttuğum cihazım CS:GO oyununu oynarken sanırım ısınmadan dolayı ekranı gidip geliyordu ve bilgisayar çöküyordu. Bunu 2 defa yaşadım. Daha sonra bilgisayarı açmaya çalıştığım gün ise ışıkları geliyordu fakat ekran gelmiyordu. Ve artık ışıkları da yanmıyor. Bu olayı nasıl çözebilirim?
Modeli C850 serilerinden birisi ise yüksek ihtimal ekran kartı lehim atmıştır. Ekran kartını hatırlıyor musunuz? AMD HD76 serisi olabilir mi?

Modeli C850 serilerinden birisi ise yüksek ihtimal ekran kartı lehim atmıştır. Ekran kartını hatırlıyor musunuz? AMD HD76 serisi olabilir mi?
Evet c850 ekran kartı amd

Son düzenleme:

Geri
Yukarı