Laptop kendi kendine kapandı ve 2. SSD gözükmüyor

myra

Hectopat
Merhaba, bugün laptop şarjda değilken oyuna girdim ve şarja takmaya gittim. Geldiğimde (10 sn içinde) laptop kapanmıştı, bilgisayarı açınca çoğu simgenin gittiğini fark ettim. 2. SSD gözükmüyor. Disk yönetiminde gözükmüyor, BIOS'ta gözüküyor. 3-4 kez kapatıp açtım bilgisayarı ama değişen bir şey olmadı. NVMe bir SSD olduğu için yerinden oynadığını sanmıyorum vidalı, zaten hareket de etmedi. Böyle bir durumda yanma şansı var mı? Ne önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.

Disk yönetiminde maalesef yok. Çıkarıp taktım, şimdi de yok. Başka bir bilgisayarda deneyeceğim son bir şans.
Bozulmuş olabilir o parça. Bir ihtimal soket yanmıştır ama hiç sanmıyorum. Soket ile alakalı sorunu başka bilgisayarda test ederek görebilirsiniz. Umarım soket ile alakalı değildir.

Garantisi var mı? Büyük ihtimal M.2 SSD sorunlu. Başka bilgisayarda test edin yine de.
Var hocam daha bir yıl olmadı alalı.😞 Teşekkürler cevaplar için.
Arkadaşlar bugün laptop dondu. Power tuşundan kapatıp açtım. SSD geri geldi. Gözükmeye başladı. Bu neden olur bilen var mı? Ve nasıl hep kalmasını sağlarım :(

Son düzenleme:

Geri
Yukarı