Laptop kilitleniyor ve tepki vermiyor

BCA

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım bir anda kitleniyor ve hiçbir şey tepki vermiyor. Power tuşuna basılı tutup kapatıp tekrar açıyorum. Örneğin kilitlendiği sırada denedim Caps Lock ve numlock tuşlarına basıyorum onların bile ışığı yanıp sönmüyor o kadar tepkisiz kalıyor bilgisayar. Sadece ekran olduğu gibi duruyor başka hiçbir şey yapamıyorum.

Tesadüf mü bilmiyorum özellikle ders videoları izlediğim bir sitede yaşıyorum son 1 haftadır. Mesela sağ tıkladım bir kez yanlışlıkla kitlendi bilgisayar. Sordum ama aynı sorun yaşayan görmedim aynı sitede tek bende. Sağ tık yapınca kitleniyor mesela videonun üzerine. Bunun dışında bir kez de YouTube'den başka bir siteye geçmek için sekmeye tıklayınca kilitlendi bilgisayar. Oyunları yüksek ayarlarda oynuyorum oyunlarda hiçbir sorun FPS kaybı gibi şeyler yaşamadım.

Önemli noktalar ve denediğim şeyler;

• Laptopu alalı 1 ay oldu gayet performanslı bir cihaz.
  • Windows 10 Pro kullanıyorum işletim sistemim SSD üzerine kurulu.
  • Tam tarama yaptırdım Defender'den sorun çıkmadı.
  • Windows Update güncel durumda.
  • RAM 16 GB, 5 adet aynı anda 4K video açıp test ettim herhangi bir kitlenme olmadı.(Total Chrome üstünde 10 sekme açıktı)
  • Farklı tarayıcıda da aynı problemi yaşadım (aynı sitede)
  • CMD sistem taraması yaptım sorun yok (sfc /scannow)
  • Sitem geri yükleme yaptım sorun devam ediyor.
  • Format attım sorun aynı.
  • Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar kurdum sorun devam ediyor.
  • Bilgisayara tam bir donanım taraması yaptırdım tüm testlerden sorunsuzca geçti.
  • Isı değerleri normal, stres testi yaptım bir donma olmadı ısı normal düzeyde (3 dk test 63 dereceyi geçmedi sıcaklık)
  • Chrome'de kullandığım herhangi bir eklenti yok.
  • Ekran kartı sürücülerim güncel, hatta geçen bir güncelleme daha geldi onu yaptım ama sorun devam ediyor.
  • Ana ekran kartım NVIDIA diğeri AMD.

Ekran donup kalınca ekran kartından olduğunu düşünmüştüm ama donunca Caps Lock, numlock gibi tuşlarında ışığını yakıp kapatamamam anakart, işlemci gibi donanımlardan şüphelendirdi. Artık her şeyi denedim hiçbir şekilde çözemedim ve buraya danışmaya karar verdim. Sorunumu bütün detaylarıyla yazdım. İade hakkım mevcut hala burada da çözemezsem iade edeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
65973d43-c007-41ad-b017-ccc73b6cd463.jpg

HP donanım kontrolcüsü ile RAM'ler de dahil her şeyi 4 saatlik bir teste soktum hepsi testten geçti @Baş-ül Adam

Yeni konular

Geri
Yukarı