Laptop Kioxia SSD olmasına rağmen yavaş çalışıyor ve kasıyor

Gchould

Hectopat
Laptopa Kioxia marka 240 GB SSD kurulu. Buna rağmen donmalar ve yavaşlamalar oluyor. Nedeninin Windows 10 olduğunu düşünüyorum çünkü bilgisayarın 2 GB RAM'i var ve Windows 1,5 GB kullanıyor. Windows 7 kursam hızlanır mı? Ve nasıl kurabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı şekilde SATA versiyonu da önemli. 1.5 yıl önce SSD ile tam hıza ulaşamadığım için konu açmıştım ve anakartımın SATA 2 olduğunu öğrendim bu da 300mb/ s yapıyormuş maksimum sizinde böyle bir sorununuz olabilir. Laptop eski ise SATA 1 bile olabilir.

Aynı şekilde SATA versiyonu da önemli. 1.5 yıl önce SSD ile tam hıza ulaşamadığım için konu açmıştım ve anakartımın SATA 2 olduğunu öğrendim bu da 300mb/ s yapıyormuş maksimum sizinde böyle bir sorununuz olabilir. Laptop eski ise SATA 1 bile olabilir.

Hocam çok eski olduğunu sanmıyorum, bilgisayarın hızı fena değil çünkü, benim tek sorunum bu donmalar ve kasmalar. Mesela bilgisayarı açıyorum Space'e basıp direkt Enter'e basıp Windows'a giriş yapmak yerine Space'e bastıktan sonra 5 sn bekliyorum sonra geliyor o ekran.

Hocam çok eski olduğunu sanmıyorum, bilgisayarın hızı fena değil çünkü, benim tek sorunum bu donmalar ve kasmalar. Mesela bilgisayarı açıyorum Space'e basıp direkt Enter'e basıp Windows'a giriş yapmak yerine Space'e bastıktan sonra 5 sn bekliyorum sonra geliyor o ekran.

RAM yüzünden de olabilir. Windows 10 için cidden çok yetersiz.

Hocam peki W8 mi daha iyi olur W 7 mi? Bu bilgisayar için.

Ben eski bir 3GB RAM'li Sony bilgisayarda 4 sürüm denedim. 10, 8.1, 7 ve XP. XP'yi beğenmediğim için 10'dan geriye doğru geldim en stabil Windows 7 idi. Siz de isterseniz 8.1i deneyin benzer sorunlar yaşarsanız 7'yi denersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı