Laptop Klavyeme Sıvı Döküldü

AhmetArda

Hectopat
Arkadaşlar selamlar. HP 250 G5 modelli bir laptopum var. Zamanında klavyeme sıvı döktüm ne döktüğümü hiç hatırlamıyorum. Klavyemin çoğu tuşu arızalı ne bileyim bir "K" tuşuna basınca uçak moduna alabiliyor. Klavye tek tek konulmuş cinsten. "LAPTOP LİNK" Bunu tamir edebilir miyim, edebilirsem parça nereden alabilirim ve tamir edeyim veya edemeyip servise vereyim bana kaça patlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Notebook klavyeleri çok hassastır, çözüm için klavyenin yenisiyle değiştirilmesidir.
Çok zor bir işlem olmamakla acemi isen uğraştırır ve zordur.
Buyrun şu linke bir bakın öyle çok ucuz değiller.

Notebook klavyeleri çok hassastır, çözüm için klavyenin yenisiyle değiştirilmesidir.
Çok zor bir işlem olmamakla acemi isen uğraştırır ve zordur.
Buyrun şu linke bir bakın öyle çok ucuz değiller.
Laptop linkini atma sebebim bu tarz klavyelerin atılabileceğini düşünmek ti. Klavyem o cinsten değil.

Arkadaşlar selamlar. HP 250 G5 modelli bir laptopum var. Zamanında klavyeme sıvı döktüm ne döktüğümü hiç hatırlamıyorum. Klavyemin çoğu tuşu arızalı ne bileyim bir "K" tuşuna basınca uçak moduna alabiliyor. Klavye tek tek konulmuş cinsten. "LAPTOP LİNK" Bunu tamir edebilir miyim, edebilirsem parça nereden alabilirim ve tamir edeyim veya edemeyip servise vereyim bana kaça patlar?

Klavyeyi değiştirmen gerekiyor

Elin yatkınsa bir ihtimal tamir edebilirsin.
İnternetten kendi PC'nin klavye sökülme videosunu izle, klavyeyi çıkardıktan sonra özellikle klavyenin iç kısmına contact sprey sık yağsız olandan, elektronik devre kart temizleyici diye de geçer, bir ihtimal klavyeni kurtarabilirsin bu şekilde.

Arkadaşlar selamlar. HP 250 G5 modelli bir laptopum var. Zamanında klavyeme sıvı döktüm ne döktüğümü hiç hatırlamıyorum. Klavyemin çoğu tuşu arızalı ne bileyim bir "K" tuşuna basınca uçak moduna alabiliyor. Klavye tek tek konulmuş cinsten. "LAPTOP LİNK" bunu tamir edebilir miyim, edebilirsem parça nereden alabilirim ve tamir edeyim veya edemeyip servise vereyim bana kaça patlar?

Yaklaşık 1 ay kadar önce kardeşim laptobuna çay döktü. Direk laptobu kapattım ve klavyeyi sökmek istedim fakat klavye sökülebilir değildi. Tuş takımı ile ekranının arasını pirinç ile doldurdum ve 2 gün sonra açtık birkaç tuşta sorun vardı. Daha sonra 1 hafta hiç açmadık açtığımızda bütün tuşlar sorunsuz çalışıyordu. İlk olarak sökmeyi denemiştim ama olmayınca bu sorunu bu şekilde çözmüştüm sizin klavyeniz de sökülmüyorsa öneririm.

Yaklaşık 1 ay kadar önce kardeşim laptobuna çay döktü. Direk laptobu kapattım ve klavyeyi sökmek istedim fakat klavye sökülebilir değildi. Tuş takımı ile ekranının arasını pirinç ile doldurdum ve 2 gün sonra açtık birkaç tuşta sorun vardı. Daha sonra 1 hafta hiç açmadık açtığımızda bütün tuşlar sorunsuz çalışıyordu. İlk olarak sökmeyi denemiştim ama olmayınca bu sorunu bu şekilde çözmüştüm sizin klavyeniz de sökülmüyorsa öneririm.
Teknik işe yaradı sanırım sizde ama aradan 3 yıl geçti bence işe yaramaz :D
Laptop linki yerine klavyenin fotoğrafını atabilirsin.
Laptop linkinden klavyenin fotoğrafını görebiliyorsun.

Geri
Yukarı