Laptop Klavyesi Aygıt Yöneticisinde Gözükmüyor

tayfunsercan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, arkadaşlar laptop klavyesi aygıt yöneticisinde gözükmüyor. Yani aygıt yöneticisinde klavyeye dair hiçbir sekme yok. Yukarıdan "Gizli aygıtları göster" kısmına tıklasam bile klavye sekmesi gözükmüyor. Ne yapabilirim? Sanki laptopa takılı klavyeyi bilgisayar hiç görmüyor gibi. Harici klavye takınca çalışıyor.

Yapmadım şu anda gözüken 1 Update var sanırım. Onda da "Adobe Flash Player kaldırma" güncellemesi diyor. Bir faydası olur mu acaba?

Başlat düğmesine sağ tıkla ve listeden Aygıt Yöneticisi'ni seçin.

Aygıt Yöneticisi'nde >Klavyeleri arayın ve genişletmek için ok >'e tıklayın.

Klavyeleri göremiyorsanız Görünüm menüsüne tıklayın ve ardından "Gizli Aygıtları Göster"e tıklayın.

Klavyenizi artık >Diğer Aygıtlar altında bulabilirsiniz. Bilinmeyen bir aygıt olarak orada listelenmiş olabilir.

Sağ tıklayın ve ardından menüden "Sürücüyü güncelleştir" seçeneğini belirleyin.

Ardından, "Güncelleştirilmiş sürücü yazılımlarını otomatik olarak ara"yı tıklatın.

Herhangi bir sürücü yazılımı yüklemek için ekrandaki yönergeleri izleyin.

Bu işe yaramazsa, Sağ tıklayın ve sonra tekrar "sürücü güncelleştir" seçin, ancak bu kez tıklayın "sürücü yazılımı için bilgisayarıma göz atın" ve sonra tıklayın "Benim bilgisayarda kullanılabilir sürücülerin listesinden seçelim".

Sonra HID Klavye Aygıt gibi bir sürücü seçin.

Gösterilen uyumlu donanım yoksa, "uyumlu donanımı göster" kutusunu işaretleyin ve ardından klavye üreticinizi seçin veya üretici olarak (Standart klavyeler) seçin ve ardından Model olarak HID klavye Aygıtı'nı seçin.

Başlat düğmesine sağ tıkla ve listeden Aygıt Yöneticisi'ni seçin.

Aygıt Yöneticisi'nde >Klavyeleri arayın ve genişletmek için ok >'e tıklayın.

Klavyeleri göremiyorsanız Görünüm menüsüne tıklayın ve ardından "Gizli Aygıtları Göster"e tıklayın.

Klavyenizi artık >Diğer Aygıtlar altında bulabilirsiniz. Bilinmeyen bir aygıt olarak orada listelenmiş olabilir.

Sağ tıklayın ve ardından menüden "Sürücüyü güncelleştir" seçeneğini belirleyin.

Ardından, "Güncelleştirilmiş sürücü yazılımlarını otomatik olarak ara"yı tıklatın.

Herhangi bir sürücü yazılımı yüklemek için ekrandaki yönergeleri izleyin.

Bu işe yaramazsa, Sağ tıklayın ve sonra tekrar "sürücü güncelleştir" seçin, ancak bu kez tıklayın "sürücü yazılımı için bilgisayarıma göz atın" ve sonra tıklayın "Benim bilgisayarda kullanılabilir sürücülerin listesinden seçelim".

Sonra HID Klavye Aygıt gibi bir sürücü seçin.

Gösterilen uyumlu donanım yoksa, "uyumlu donanımı göster" kutusunu işaretleyin ve ardından klavye üreticinizi seçin veya üretici olarak (Standart klavyeler) seçin ve ardından Model olarak HID klavye Aygıtı'nı seçin.
Hocam cevap vermek için mi veriyorsunuz anlamadım? Ya da okuduğunu anlayamıyorsunuz. Bunu yazacağınızı bildiğim için "Gizli aygıtları göster" kısmına tıklayınca gözükmüyor yazdım. Ona rağmen kopyala yapıştır yaparak mesaj mı kasmaya çalıştınız anlamadım. Lütfen insanların konusunu okumadan cevap vermeyin.

Geri
Yukarı