Laptop klavyesi bozuldu

Baykahraman

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben bit laptop kullanıcısıyım ve teknik bir hata ile karşı karşıyayım. Bilgisayarım bozuldu kasma sorunları gibi sorunlar da var ama onu başka konuda sordum bilen bir arkadaştan cevap bekliyorum ona da göz atarsanız mutlu olurum. Asıl önemli sorun klavye. Klavye tamamen bozuldu şöyle ki klavyeye rastgele karakter giriyorum örneğin r harfi. Önce 2 dk boyunca tık yok 2 dk sonra r harfi ekrana giriliyor. Birden fazla r harfine basarsam bastığım kadar r ekrana geliyor ama her harf arası 30 saniye fark oluyor ekrana yazılınca. Yani şöyle yazarsam rr şu şekilde oluyor:
2dakika bir şey yok>r harfi>30 saniye>r harfi ayrıca Caps Lock tuşu da çalışmıyor ışığı da öyle. CTRL+alt+del işlevi de çalışmıyor.

Virüs girmiş olabilir, eğer fiziksel olarak kahve falan dökmediysen. Ben de bir kere yaşamıştım harfe basılı tutuyorum, bıraktıktan 3-5 saniye sonra duruyordu.
Malwarebytes ile virüs taraması yap derim.

Bu klavyeden çok yazılımsal bir sorun gibi görünüyor. Geç yazma olayı çok eski ve yavaş bilgisayarlarda karşılaşılan bir durum. Bir diğer olay da arkadaşın dediği gibi virüs olabilir. Şifreleri çalabilmek için klavyeden her basılan tuşu takip edebilen virüsler vardır onlar da gecikme yapabilir.

Arkadaşlar merhaba. Ben bit laptop kullanıcısıyım ve teknik bir hata ile karşı karşıyayım. Bilgisayarım bozuldu kasma sorunları gibi sorunlar da var ama onu başka konuda sordum bilen bir arkadaştan cevap bekliyorum ona da göz atarsanız mutlu olurum. Asıl önemli sorun klavye. Klavye tamamen bozuldu şöyle ki klavyeye rastgele karakter giriyorum örneğin r harfi. Önce 2 dk boyunca tık yok 2 dk sonra r harfi ekrana giriliyor. Birden fazla r harfine basarsam bastığım kadar r ekrana geliyor ama her harf arası 30 saniye fark oluyor ekrana yazılınca. Yani şöyle yazarsam rr şu şekilde oluyor:
2dakika bir şey yok>r harfi>30 saniye>r harfi ayrıca Caps Lock tuşu da çalışmıyor ışığı da öyle. CTRL+alt+del işlevi de çalışmıyor.

Sisteminize drop girdiği için r harfine basılı tutuyormuşsunuz gibi oluyordur. Sistemdeki kasmayı çözdüğünüzde bu sorununuzda çözülebilir.

Windows logosuna sağ tıkla Görev Yöneticisi'ni aç bak bilgisayarı çok kullanan bir uygulama veya şüpheli bir şey var mı diye. Belki virüs vardır ya da değişik bir uygulama.

Geri
Yukarı