Laptop klavyesi Flex kablosunu USB'ye çevirme

MühendisBey_In

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba,

Ben bir plaka üzerine gömülü klavye ayarlamaya çalışıyorum. Burada laptop klavyesi kullanacağım. Fakat araştırdığım kadarıyla klavyelerin arkasında Flex kablo var. Pin sayıları markaya göre farklılık gösteriyor. Ben işte bu konuda klavye Flex kablosu ucunu USB erkek ucuna dönüştüren bir cihaz veya aparat arıyorum. Bu konuda bilgisi olanların desteklerini bekliyorum.

Teşekkür eder, herkese hayırlı günler dilerim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    350,3 KB · Görüntüleme: 27
Merhaba,

Ben bir plaka üzerine gömülü klavye ayarlamaya çalışıyorum. Burada laptop klavyesi kullanacağım. Fakat araştırdığım kadarıyla klavyelerin arkasında Flex kablo var. Pin sayıları markaya göre farklılık gösteriyor. Ben işte bu konuda klavye Flex kablosu ucunu USB erkek ucuna dönüştüren bir cihaz veya aparat arıyorum. Bu konuda bilgisi olanların desteklerini bekliyorum.

Teşekkür eder, herkese hayırlı günler dilerim.
Konu dışı kalabilir fakat çok güzel bir proje, masaya gömülmüş klavye olayı :D

Merhaba. Aşağıdaki anlatımı yapan abi bu kadar uğraştığına göre bir dönüştürücü ile olacak işe benzemiyor.

Konu dışı kalabilir fakat çok güzel bir proje, masaya gömülmüş klavye olayı :D
Masaya gömülmüş klavye olabilir fakat benimki daha çok dosya çantasının içinde bulunacak taşınabilir yer istasyonu.

Merhaba. Aşağıdaki anlatımı yapan abi bu kadar uğraştığına göre bir dönüştürücü ile olacak işe benzemiyor.

Arduino Nano ve komponentler ile yapılan devre ile USB çıkışı yapmış. Tam istediğim şey fakat uğraştırıcı bir proses.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı