Laptop klavyesi için yedek tuş talebi yapılabilir mi?

BulletBill5.55

Centipat
Yer
Ordu/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yeniyetme bile olmayan bilgisayar mühendisi öğrencisi
SSD veya HDD modeli
1 TB M2 SSD
Laptop'ın markası ASUS TUF Gaming F15 FX506LI.
Klavyemin space tuşu bilmediğim bir sebepten ötürü kırıldı. Tuşu takabiliyorum ama eskisi gibi yerine oturmuyor.
ASUS teknik servisini aradığımda tüm klavyenin değişmesi gerektiğini söylediler ve 1095 TL ücret talep ettiler. Tabii ki bu parayı vermeyeceğim bir tuş yüzünden fakat yedek space tuşu talep edebileceğim bir platform bulmam mümkün mü?
Yoksa Concord C-59 marka klavyeyi alacağım. 100 TL'ye buldum aynısını.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop'ın markası ASUS TUF Gaming F15 FX506LI.
Klavyemin space tuşu bilmediğim bir sebepten ötürü kırıldı. Tuşu takabiliyorum ama eskisi gibi yerine oturmuyor.
ASUS teknik servisini aradığımda tüm klavyenin değişmesi gerektiğini söylediler ve 1095 TL ücret talep ettiler. Tabii ki bu parayı vermeyeceğim bir tuş yüzünden fakat yedek space tuşu talep edebileceğim bir platform bulmam mümkün mü?
Yoksa Concord C-59 marka klavyeyi alacağım. 100 TL'ye buldum aynısını.

Tuşun altındaki mekanizma kırılmış o zaman. Aynı tip klavye kullanan bir Asus ürünü ıskartaya çıkmışsa sadece o mekanizmayı değiştirebilir bir bilgisayarcı. Yoksa Asus servisinin dediği gibi, mekanizma ve tüm sistemi değiştirmek dışında seçenek yok.

Harici klavye 100 TL kabul edilebilir, USB portu az ise o zaman kablosuz bluetooth tercih edilebilir.

Tuşun altındaki mekanizma derken? PC tarafı değil tuş tarafında kırılmalar var.
edit: artık tuş takılmasını iyicene işlevsiz hale getirecek kadar kırıldı :( idare de edemiyorum artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı