Laptop klavyesi nasıl temizlenir?

Bende klavye üst ve alt kısımlar da küçük boşluklar oluyor sivri bir şeyle örneğin bıçak ile sokarak klavyeyi o boşluklu yerlerden sürekli çekerek çıkartıyorum ve ters tutup üsten hafif vurunca baya kir çıkıyor :). Ben bu yöntemi uyguluyordum arada bir. Çıkıyorsa klavye kasa sökülmeden o şekilde yapabilirsiniz.

Daha detaylı bir şekilde anlatabilir misiniz?
Bilgisayar'ın klavyesine zarar vermek istemiyorum da.
Klavye kasanın içine gömülmüş değil.

Kardeşim laptopu ters bir şekilde tutarak bir küçük bir resim fırçası ile klavye tuşlarının altını temizleyebilirsin fırçayı ıslak mendile sürterek temizle ve tekrar tuşların arasına koyarak temizle ya da elektrik süpürgesinin basıncını ayarlara hortum tarafına kağıtla hortumu kapat ve pipeti kağıda yapıştır klavye arasına pipeti koy tozları alırsın.

Ben çok titiz olduğum için tüm tuşları dikkatlice söküyordum küçük bir kovanın içerisinde ovalıyorum tuşlara zarar vermeyecek şekilde kalan tabanı ise gözlük temizleme bezi ve kulak pamuğu ile iyice temizliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu saniyelerde görürsün boşluklara o aletle dışarı çıkartarak çıkarıyor sende de öyleyse kolaydır çıktıktan sonra kablosunu sökmen yeterli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu saniyelerde görürsün boşluklara o aletle dışarı çıkartarak çıkarıyor sende de öyleyse kolaydır çıktıktan sonra kablosunu sökmen yeterli.
Bende de öyle olduğunu göremiyorum ki :D
Oradaki boşluklar şuan tozla kapanmış durumda.

Bende de öyle olduğunu göremiyorum ki :D
Oradaki boşluklar şuan tozla kapanmış durumda.
Anladım tuhaf sizde laptop modeli varsa youtube' ye bu şekilde yazarsanız belki vardır nasıl çıkarıldığı ben o şekilde çıkarıyordum eski tip laptoplar bu şekilde diye biliyorum.

Biraz garip gelebilir ama etkilidir. 2 paket falım sakız alıyorsun(falım olması önemli). Alıyorsun çiğniyorsun bi köşeye koyuyorsun. Bunları paketteki tüm sakızlara uyguluyorsun. Sonra yapıştır-çek mantığıyla klavye temizlenmiş oluyor.
İstersen bir yerden slime bulup da aynısını yapabilirsin. Ama sakız gibi tozları toplar mı bilemem.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı