Laptop klavyesinde "A" harfi çalışmıyor

Soldier_Boy

Centipat
Merhaba. Bugün laptopu açtım ama A ve Q harfinin çalışmadığını fark ettim fakat A'ya uzun süre basılı tuttuktan sonra "A" harfini spamladığını fark ettim ve onun yanında Q harfini de spamladığını fark ettim. Bu nasıl oluyor ve bunu nasıl çözebilirim?

Tuşun kancası kullanımdan eskiyip deforme olmuş, yay görevini yapamayıp basılı kalıyor. Tek tuş olarak bilgisayarcılardan yada internetten bulup değiştirebilirsin. Ama tahminim bir kaç yıllık var laptopun eğer bir tuşta kullanma hasarı başladıysa gerisi gelir diğer tuşlarda bozulur. En temizi komple klavyeyi değiştirmek olacaktır, bir süre daha idare etsin diyorsan yamyamlıkta yapabilirsin. Aynı boyuttaki tüm tuşların kancaları birbirine uyar, az kullanılan fonksiyon veya numara tuşlarını falan sök onların kancalarıyla A ve Q'yu tamir et. Tuşun altına köşelerde tırnaklar var, ortadan düz tornavidayı hafif sokup yukarı doğru çekersen tırnakları kırmadan çıkarabilirsin..

Tuşun kancası kullanımdan eskiyip deforme olmuş, yay görevini yapamayıp basılı kalıyor. Tek tuş olarak bilgisayarcılardan ya da internetten bulup değiştirebilirsin. Ama tahminim birkaç yıllık var laptopun eğer bir tuşta kullanma hasarı başladıysa gerisi gelir diğer tuşlarda bozulur. En temizi komple klavyeyi değiştirmek olacaktır, bir süre daha idare etsin diyorsan yamyamlıkta yapabilirsin. Aynı boyuttaki tüm tuşların kancaları birbirine uyar, az kullanılan fonksiyon veya numara tuşlarını falan sök onların kancalarıyla a ve Q'yu tamir et. Tuşun altına köşelerde tırnaklar var, ortadan düz tornavidayı hafif sokup yukarı doğru çekersen tırnakları kırmadan çıkarabilirsin.

Hocam Türk olduğumdan dolayı yumruk falan atıp düzelttim ve yanında Q da düzeldi ama sonra bir şeyi fark ettim benim W bazen başmıyormuş gerçektende dediğiniz gibi büyük ihtimalle hepsi yavaş yavaş bozulacak şimdilik kullanayım sonradan bir klavye alırım Sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı