Çözüldü Laptop klavyesinde klavye ışıkları doğru çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gazoz0

Centipat
Daha fazla  
Kullandığım laptopun klavyesinde üç adet ışık bulunuyor. Bunlardan ikincisi Caps Lock'un açık olduğunu gösterirken üçüncüsü NumLock'u gösteriyor. Ancak şu anda ikinci ışık, Caps Lock'u açıp kapatsam bile sürekli yanıyor, hiç sönmüyor. Tam tersi, üçüncü ışık ise hiç yanmıyor. Sorunun ne olabileceğini düşünüyorsunuz?

Çözüm
Efendim klavyenizin uygulaması varsa ona bakabilirsiniz veya yapışkan tuşlara dikkat ediniz diğer ihtimal ise bozuk olduğudur. BIOS'ta klavye ayarları olabilir orayada bakabilirsiniz.
Efendim klavyenizin uygulaması varsa ona bakabilirsiniz veya yapışkan tuşlara dikkat ediniz diğer ihtimal ise bozuk olduğudur. BIOS'ta klavye ayarları olabilir orayada bakabilirsiniz.

Çözüm
Daha dün hiçbir sorun yoktu birdenbire oldu BIOS'la iligli bir sıkıntı varsa nasıl anlarım?

Efendim BIOS'ta keyboard kısmı olur oradan klavye ayarlarına giriniz veya direk BIOS ayarlarını sıfırlayınız yani fabrika ayarlarına geri döndürünüz. Kullandığınız laptopun klavye ayarları ile ilgili bit program veya macro olabilir kullandığınız modeli araştırıp buna bir bakınız ayrıca belki tuşlar arasına toz girmiş veya kirden dolayı temassızlık yapıyor olabilir. Dediklerimi kontrol edin öyle bilgilendiriniz.

Geri
Yukarı