Laptop klavyesine su dökülünce ne yapılmalı?

bafralifatih55

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.
Lenovo marka laptopıma dün su döküldü. Ben hemen ters çevirdim ve fön makinesı ile kuruttum. Ancak hala bilgisayarımın klavyesi çalışmıyor. Şimdi ne yapmam gerekiyor?
Teşekkürler.

Hayır. Ekranı sökmenize gerek yok. Klavyenin vidaları zaten laptop'un altındadır. Hatta vida deliğinin olduğu yerde klavye simgesi olması lazım. Vidaları söktükten sonra klavye biraz havaya kalkar. Flex kabloyu anakarttan söküp kurutabilirsiniz klavyeyi. Buradaki tek tehlike şu: Bilgisayar çalışırken yapma bunu. Su anakarta kaçabilir.

Kalvyeyi yaptırdıktan(artik yenisimini alırsın kurutur musun bilmem) klavye korucu al laptop marka boyutuna göre bayağı işe yarıyor.
Kalvyeyi yaptırdıktan(artik yenisimini alırsın kurutur musun bilmem) klavye korucu al laptop marka boyutuna göre bayağı işe yarıyor.

çok teşekkür ederim. nasıl bir şey peki? nasıl kullanılıyor?
Merhaba
Tamir etmenin bir yolu varsabilmek isterim. Bir de su tam klavyenin üzerine dökülmedi. Toucpat üzerine döküldü. Mouse çalışmıyordu. Onu hallettim. Ama klavyeyi halledemedim.

Çok teşekkür ederim. Nasıl bir şey peki? Nasıl kullanılıyor?
Merhaba.
Tamir etmenin bir yolu varsabilmek isterim. Bir de su tam klavyenin üzerine dökülmedi. Toucpat üzerine döküldü. Mouse çalışmıyordu. Onu hallettim. Ama klavyeyi halledemedim.

Nasıl tamir edersiniz bilmiyorum ama bahseyyiğim şey şu.

Çok teşekkür ederim. Nasıl bir şey peki? Nasıl kullanılıyor?
Merhaba.

Nasıl klavye düzelir bilmiyorum ama dediğim şey şu;
.
Hem klavye pislenmiyor falan falan işte.

Geri
Yukarı