Çözüldü Laptop Klavyesini Devre Dışı Bırakma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KardanAdamYi

Centipat
Daha fazla  
Laptop kullanırken USB girişinden farklı bir klavye takıyorum. Bazen masada yer açmak için klavyeyi laptopun üzerine koymam gerekiyor bu da laptop klavyesindeki tuşlara basıyor. Bu laptopun kendi klayesini devre dışı bırakmanın bir yolu var mı? Aygıt yöneticisine baktım ama hangisi laptopun bilemedim.

t.PNG

Çözüm
Merhaba. Aşağıda vereceğim kodu CMD'yi yönetici olarak başlatarak girebilir misiniz? Daha sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatıp test edebilirsiniz.

Kod:
sc config i8042prt start= disabled

Daha sonrasında eğer tekrar aktif hale getirmek isterseniz de aşağıdaki kodu girebilirsiniz.

Kod:
sc config i8042prt start= auto
Hocam maalesef tek devre dışı bırakma yöntemi fiziksel. Bilgisayarın içini açarak klavyeyinin bağlı olduğu kablo tarzı bir şey vardı. Onu sökmeniz lazım.

Merhaba. Aşağıda vereceğim kodu CMD'yi yönetici olarak başlatarak girebilir misiniz? Daha sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatıp test edebilirsiniz.

Kod:

Daha sonrasında eğer tekrar aktif hale getirmek isterseniz de aşağıdaki kodu girebilirsiniz.

Kod:

Çözüm

Kod:

Kod:
Hocam çok teşekkür ederim işe yaradı.

Geri
Yukarı