Laptop ekran kartı devre dışı bırakma

Umut_03D7892

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba, laptopumda NVIDIA NIS açmaya çalışıyorum ancak yapamadım, ayarları kurcalarken aklıma geldi Intel ekran kartını devre dışı bırakmayı düşünüyorum ancak güvenlimi bilmiyorum, deneyen veya denedikten sonra NVIDIA NIS açabilen var mı?

Ekran Görüntüsü (48).png

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler dostum. Bilgisayarında 2 adet ekran kartı bulunuyorsa birisi oyun gibi yüksek seviye işlemler için diğeride basit işlemler için çalışıyor bildiğim kadarıyla. Yani onu devre dışı bırakma o NVIDIA oyun oynayınca aktifleşiyor (Intel'i silsen bile açılmaz açılmıyorsa)

MUX yok ise devre dışı bırakamazsınız.
Bunu öğrenmek istiyordum ama gösterdiğim yeri denemeye korktuğum için konuyu açtım;deneyenler varsa diye.

İyi günler dostum. Bilgisayarında 2 adet ekran kartı bulunuyorsa birisi oyun gibi yüksek seviye işlemler için diğeride basit işlemler için çalışıyor bildiğim kadarıyla. Yani onu devre dışı bırakma o NVIDIA oyun oynayınca aktifleşiyor (Intel'i silsen bile açılmaz açılmıyorsa)
Biliyorum ancak nvdia ekranda monitöre erişim olmadığı için nvdia nis pencere olceklendirmesi olmuyor,dusunuyorumda laptobunda sadece mx150 ekran kartım tanirsa belki sorun duzelir .

Beyler bayanlar konu kapanmıştır, sakın yapmayın ekran gidiyor :D

Son düzenleme:
Bunu öğrenmek istiyordum ama gösterdiğim yeri denemeye korktuğum için konuyu açtım; deneyenler varsa diye.

Biliyorum ancak NVIDIA ekranda monitöre erişim olmadığı için NVIDIA NIS pencere olceklendirmesi olmuyor, dusunuyorumda laptopunda sadece MX150 ekran kartım tanirsa belki sorun duzelir.

Konu kapanmıştır, sakın yapmayın ekran gidiyor :D

Yaptın mı yoksa :(

Yaptın mı yoksa :(
Hayır yabancı bir forum sitesinde yapan birini buldum,geri dondurmenin yolunu bulamamış servise göndermiş:D

İşte bu yüzden forumda bunu yapan biri varmı acaba öğrenmek istemiştim, burası olmasada istediğim bilgiye ulaştım.Ayrica nvdia nis açmanın dolaylı bir yolunu buldum sayılır lossless Scaling adli steamde bir program var oyunlarda daha stabil fos almayı sağlıyor arkadaşım şuan kullanmakta ve memnun(20fps fln fark etmiş,daha stabil oynadığını söylüyor)

Hayır yabancı bir forum sitesinde yapan birini buldum, geri dondurmenin yolunu bulamamış servise göndermiş:D

İşte bu yüzden forumda bunu yapan biri var mı acaba öğrenmek istemiştim, burası olmasa da istediğim bilgiye ulaştım. Ayrica NVIDIA NIS açmanın dolaylı bir yolunu buldum sayılır lossless scaling adli Steam'de bir program var oyunlarda daha stabil fos almayı sağlıyor arkadaşım şu an kullanmakta ve memnun(20FPS falan fark etmiş, daha stabil oynadığını söylüyor)

Bir an yaptın sandım :D

Denyecek noktaya gelmistim neredeyse.Ancak nvdia nis acamasam da fps artirmanin yolunu gunden gune daha çok keşfetmeye başladım.İntel içersinde 1295x600 çözünürlüğü yaptiktan sonra nvdia denetim masasi üzerinden image scaling uzerinden keskinligi artıyor daha sonra oyuna giriyorum aldığım görüntü çözünürlüğü biraz çamurluk var ama (geforce now daki gibi bir goruntu bozukluğu oluyor ama rahatsiz edici değil çünkü oyunun kendi ayarlarında 720p en dusuk ayarlar cok berbat iken burada daha kaliteli ve daha stabil fps alıyorum)

Bana arkadaşım zorla kendi PC'sinde denettirmişti, PC'de GTX 1650 vardı ve denediğimizde ekran gitti gelmedi PC'yi kapatıp açtık yine gelmedi(PC'yi başlattığımızda ekran geliyor Intel'in devreye girmesi gereken yerde ekran kapanıyordu).nasıl düzelttiğimize gelirsek HDMI kablosu ile televizyona bağladık ve NVIDIA ile görüntü aldık sürücüyü tekrar devreye soktuk.

Bana arkadaşım zorla kendi PC'sinde denettirmişti, PC'de GTX 1650 vardı ve denediğimizde ekran gitti gelmedi PC'yi kapatıp açtık yine gelmedi(PC'yi başlattığımızda ekran geliyor Intel'in devreye girmesi gereken yerde ekran kapanıyordu).nasıl düzelttiğimize gelirsek HDMI kablosu ile televizyona bağladık ve NVIDIA ile görüntü aldık sürücüyü tekrar devreye soktuk.
Teşekkürler bilgilendirme için :D

Geri
Yukarı