Laptop kullanılır mı?

Wi-Fi sorunu yazılımsal olabilir, ekran kartına bir şey diyemem belki BIOS'dan devre dışı bırakılmış olabilir, panelin sorunu ne bilmiyorum ama panele yapacak bir şey yok gibi, yavaş açılması konusunda Windows'un hizmetlerden arındırılmış sürümlerini kurabilirsiniz.
Asıl sorunuza gelirsek, bu şekilde kullanılmaz bence. İdare edebilirseniz 6 ay daha götürür. Yeni bir şey almanız iyi olabilir bütçeniz azsa 2. ele yönelebilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba.
Soru kolay.
Böyle bir laptop kullanılır mı?
Laptopun özellikleri:
  • Ekran kartı bozuk.
  • Paneli bozuk.
  • Wi-Fi bağlanamama sorunu var.
  • HDD yavaş yavaş ömrünü tamamlıyor.
  • 5 dakikada anca açılıyor.
  • Chrome'a girmek için savaş veriyorum. Laptop bildiğimiz Chrome'u kaldırmıyor.
  • Dosya gezginini açmak için savaşıyorum. Günde en az 10 defa programlar çöküyor.
Bugün yine bana kafayı yedirttirdi bu laptop.
Ben de böyle bir konu açtım.
1-sizce bu laptop 6 ay daha kullanılır mı?

2-sizce artık yeni bir şeyler mi alsam?

3-bu laptopu kullanmak işkence oldu.
@messinicocugu
@Timur58
@SEMIKAANCAKIR

Not: Laptop fanları laptop boştayken boşu boşuna deli gibi dönüyor bu da ayrı sorun.

Programlara girmemesi, Chrome'un açılmaması, bilgisayarın 5 dakikada açılması falan genel olarak HDD'den kaynaklı sanırım. SSD ile bu sorunların çoğu düzelecektir, Chrome yerine Microsoft Edge kullanabilirsiniz daha hafif diye biliyorum. Wi-Fi sorunu çözülürse sizi idare eder. Ek olarak daha düşük bir Windows sürümüne geçebilirsiniz.

Açıkçası ben idare etmeye alışkın biriyim. Wi-Fi sorununu kabloyla bağlayarak çözerdim, ekran panel sorununu harici monitörle çözerdim, HDD'yi değiştirirdim, çok pahalı bir şey değil zaten. Fakat ekran kartının bozuk olması oyun oynanmaz hale getiriyor. Yine de en azından Technopat Sosyal'e girmek için kullanılabilir. Tamamen size kalmış aslında kullanılıp kullanılamayacağı.
1-Kablo imkanım yok
2-Harici mönitöre param yok
3-13 senelik laptopa niye SSD takarım ki? Zaten 6-12 ay arasında yenisine geçiş yapacağım ama artık delirmeye başladım.
4-Aklımda MSI Afterburner açıp tüm değerleri sona alıp laptopu yakasım var.
HDD ömrünü bitirmeden de dosyalarını yedekle, son devrini yedeklemeye versin bari.
Bence de.
Eğer bütceniz uygunsa yeni nesil işlemcili laptoplara bakabilirsin fiyatları 9-10kdan başlıyor.
Ama bütçem yok 2.el de olsa işimi görsün derseniz sarı sitede 1200-1900TL arası çok güzel laptoplar var biraz da masraf yapıp SATA SSD alırsanız bir süre işinizi görür.
Hedefimde herhangi bir gaming notebook var ama onlar da pahalı :/
Bu kadar eski bir PC'ye parça takviyesi yapmak sadece boşa masraftır. Yakın zamanda anakart yakar veya arıza verir. En iyisi yeni bir laptop almak hocam.
Aslında konuyu babama açasım var ama o da maddi zorlukta biraz ben böyle isyankar konuşursam üzülür :(

Sanırım verileri yedekledikten sonra laptopu gizlice bozacağım ya da artık şu konuyu açacağım.

Babam da laptopun miladını doldurduğunu biliyor ama idare et diyor. Bügun 15 dk Fortnite açacaktım. 15 dk fortnite açmak için 3 saat uğraştım.
Tabii ki de açılmadı.

1-kablo imkanım yok.
2-harici mönitöre param yok.
3-13 senelik laptopa niye SSD takarım ki? Zaten 6-12 ay arasında yenisine geçiş yapacağım ama artık delirmeye başladım.
4-aklımda MSI Afterburner açıp tüm değerleri sona alıp laptopu yakasım var.

Bence de.

Hedefimde herhangi bir Gaming notebook var ama onlar da pahalı :/

Aslında konuyu babama açasım var ama o da maddi zorlukta biraz ben böyle isyankar konuşursam üzülür :(

Sanırım verileri yedekledikten sonra laptopu gizlice bozacağım ya da artık şu konuyu açacağım.

Babam da laptopun miladını doldurduğunu biliyor ama idare et diyor. Bugün 15 dk Fortnite açacaktım. 15 dk Fortnite açmak için 3 saat uğraştım.
Tabii ki de açılmadı.

Bro 6 ay sonra dolar belki 50 TL olur, şu an da da babanın maddi durumu iyi değil(dediğine göre).

Benim tavsiyem çalışmıyorsan, laptopu alabilecek paraya sahip olana kadar çalış. Eğer çalışıyorsan, biraz daha dişini sık ve izin yaptığın günler çalış. Yapabilirsen akşam da ek işe gir(2 3 saat uykuyla durabilirsen). Biliyorum çok saçma bu, ama Türkiye şartları yapacak bir şey yok :(

HDD'den dolayı yavaştır. 13 yaşındaki fanlar CPU'yu sogutamiyordur %99. Alabiliyorsan yenisini almalısın tabii ki. Alamiyorsan basit bir SSD ve hafif bir RAM yükseltmesi ile Windows 7 kurup kullanılır. Harici bir wi fi adaptorde alırsın güzel olur. Ama alabiliyorsan 3200U'lü PC bile co k fark eder.

Geri
Yukarı