Laptop macun değişimi sonrası siyah ekran oluyor

hardcal

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayara 4 GB RAM'ı çıkarıp 8 taktım bir de macunu değiştirdim topladım. Laptopu çalıştırdım görüntü geldi normal bir şekilde çaılışıyordu kapa aç yapınca siyah ekran geldi. Tekrar açıp macunu falan kontrol ettim topladım Win logosu geldi. Sonra gene siyah ekran. Neyi yanlış yapıyorum?

Bilgisayara 4 GB RAM'ı çıkarıp 8 taktım bir de macunu değiştirdim topladım. Laptopu çalıştırdım görüntü geldi normal bir şekilde çaılışıyordu kapa aç yapınca siyah ekran geldi. Tekrar açıp macunu falan kontrol ettim topladım Win logosu geldi. Sonra gene siyah ekran. Neyi yanlış yapıyorum?

RAM uyumu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Onda sıkıntı yok DDR3 1600MHz 8 GB takmıştım çıkardığımda bunun 4 GB lığı aynı marka.

Ne yapabilirim açılınca direk siyah ekran hiçbir şey gelmiyor.

Öncelikle çıkardığınız RAM'i bir takın bakalım sistem kendine gelecek mi? Eğer sistem kendine gelirse aldığınız RAM'de bir sorun var demektir. Geri bildiriminizi bekliyorum.

Format en son çaredir. Her soruna format at diyerek çözemezsiniz... Sallamayın.

Ben sallamıyorum bu olayın aynısı basıma geldi benim de böyle logo cıkıp hamen kapanıyordu bilgisayarcıya götürdüm Windows çüktü dedi formatı atarak çözdü işi o yüzden diyorum.

Ben sallamıyorum bu olayın aynısı basıma geldi benim de böyle logo çıkıp hemen kapanıyordu bilgisayarcıya götürdüm Windows çüktü dedi formatı atarak çözdü işi o yüzden diyorum.

Windows çöktüyse sebebini öğrenmek gerekir? Neden çöktü, sorun neydi? Burada direkt format diyerek kestirip atıyorsun ki sende işe yaradı diye bu arkadaşta da %100 çalışacak gibi bir durum yok.

Windows çöktüyse sebebini öğrenmek gerekir? Neden çöktü, sorun neydi? Burada direkt format diyerek kestirip atıyorsun ki sende işe yaradı diye bu arkadaşta da %100 çalışacak gibi bir durum yok.

Format da atamıyorum format için açılan bir ekran da yok Win logosu da gelmiyor ilk başta gelmişti.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı