Laptop Monitöründeki Nokta Sorunu

Kunget

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, duvar kağıdını değiştirmemle beraber ufak bir sorunum olduğunu fark ettim. Ekrana parmağımızı sürtünce bir iz yapar ya o izden sabit nokta olarak duran bir yer var. Acaba bunu geçirmenin bir yolu var mıdır? Fotoğraf boyutu 1 MB'tan fazla olduğu için yükleyemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz şey ölü piksel olabilir mi?
Ölü pikselde siyah noktacık olması gerekiyor değil mi? Daha önce ölü piksel durumu yaşamadım, eğer öyle ise ölü piksel değil.
Parmağı dokundurunca ekranın önündeki cam/plastik ne ise altta ekrana değerde renkte hafif bir beyazlama olur ya bendeki durum o.

Ölü pikselde siyah noktacık olması gerekiyor değil mi? Daha önce ölü piksel durumu yaşamadım, eğer öyle ise ölü piksel değil.
Parmağı dokundurunca ekranın önündeki cam/plastik ne ise altta ekrana değerde renkte hafif bir beyazlama olur ya bendeki durum o.

O zaman sıkıntı white spot olabilir mi?

O zaman sıkıntı white spot olabilir mi?
Resmi açıkça koyduğumda ban yiyebiliyorum bir de böyle deneyelim bakalım. Hızlı Resim - Inkedimg 0002 Li kırmızı daire içine aldığım yer diğer mavi tonuna göre biraz daha açık. Genel olarak her renkte belli oluyor. Bir tek beyaz renkte göremedim kendisini. Sanıyorum ki çantada eşyaların sıkışma durumu oldu ve oraya hafif bir baskı yapıp o izi bıraktı
Çantaya koyduğum telefon şarj aletinden kaynaklandığını düşünüyorum. Dış çebe değilde bilgisayarın olduğu yerde ince naylon cebe koyuyordum. Sanırım arada pamuklu bir katman olmadığı için baskı yapıp leke oluşturdu. Şu ölü piksel videolarını denedim bir süre açık bıraktım ama işe yaramadı. Acaba dış ekran iş ekrana yapışıp kaldı mı ki? Normal oda sıcaklığında ayrılır mı ki oradan?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı