Laptop monitörüne overclock yapmak uzun vadede zararlı mıdır?

453482

Hectopat
Makaleler
17
Yer
Türkiye, Ankara
Merhaba, yakın zamanda HP Pavilion (BC017NT) cihazımı 95 Hz'e overclock yaptım (cihaz normalde 60 Hz). Ekranın altındaki kısım (logo olan kısım) hafiften ısınıyor fakat yakacak düzeyde değil. Ben cihazı bu şekilde kullanırsam uzun vadede risk var mıdır? Varsa nelerdir? İyi sosyaller dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yakın zamanda HP Pavilion (BC017NT) cihazımı 95 Hz'e overclock yaptım (cihaz normalde 60 Hz). Ekranın altındaki kısım (logo olan kısım) hafiften ısınıyor fakat yakacak düzeyde değil. Ben cihazı bu şekilde kullanırsam uzun vadede risk var mıdır? Varsa nelerdir? İyi sosyaller dilerim.
Olabilir, sonuçta cihazın 60HZ destekliyor.

Merhaba, yakın zamanda HP Pavilion (BC017NT) cihazımı 95 Hz'e overclock yaptım (cihaz normalde 60 Hz). Ekranın altındaki kısım (logo olan kısım) hafiften ısınıyor fakat yakacak düzeyde değil. Ben cihazı bu şekilde kullanırsam uzun vadede risk var mıdır? Varsa nelerdir? İyi Sosyaller dilerim.

2 yıl 60 -> 96Hz kullandım alttaki pikseller bozulmaya başlamıştı birazcık o yüzden çok fazla değer vermeden kullanabilirsin.

Cevaplarınız için herkese teşekkürler arkadaşlar. Şu anlık 60 Hz'de kalacağım sanırım. Çok da zaten yüksek Hz'e ihtiyacım yok açıkçası. Teşekkürler.

Geri
Yukarı