Laptop - monitor bağlantısı için en uygun/kaliteli çözüm

Bütçe
-

Stratos1

Hectopat
Daha fazla  
Monitör
ASUS 27" VG27AQZ
Selam,
Belirli bir arayıştan sonra bir laptop ve bir monitor aldım. FIFA tarzı oyunları oynamayı sevdiğim için 27" bir monitorde karar kıldım.
Aldığım laptop: HP Omen 17
Monitor: ASUS 27" VG27AQZ

Amacım en dinamik/kaliteli görüntüyü monitorden alabilmek. Ben mi paranoyayım tam emin değilim :D görüntü her zaman yeterince kaliteli değilmiş gibi geliyor.
Mac M1 var ayrıca, onu yansıttığımda kalite gerçekten göze çarpıyor. Hani 2K bir monitorden bilemiyorum daha kaliteli bir görüntü bekliyorum, özellikle yazılar sanki çok sinik geliyor. HDMI ile görüntü aktarıyorum ve kablodan kaynaklı bir sorun da olabilir, yeni bir kablo almadan önce buradan sizlere danışmak istedim. DP mi kullanmalıyım HDMI mi ondan da emin değilim. Laptopta küçük bir DP portu var direkt olarak monitore bağlantı kuramıyorum çevirici gerekiyor ayrıyeten bunu da belirtmiş olayım.
Görüntü zaman zaman kopuyor bu yüzden kablodan kaynaklı bir sorun olması çok muhtemel.
Belirli bir ayar mı yapmalıyım? Kablo mu değişmeliyim, DP mi HDMI mi kullanmalıyım asla emin değilim. Ve sanırım monitor HDMI v1.4 destekliyor o yüzden 2.0 kablo almakta mantıksız duruyor.
Yapılacak her yardım için şimdiden teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı