Laptop mu Masaüstü PC mi?

Emin ol laptopun eksilerinin artılarının sayısını toplasak masaüstünün artıları etmez. Biraz değişik bir cümle oldu.. Her neyse, Laptop ne amaçla kullanılır ? Üniversitede essay yazarken, iş toplantılarında, akıllı bir televizyonun yoksa film izlemekte. Başka bir amaç için, hele hele oyun gibi bir amaç için kullanılmasını kesinlikle yanlış buluyorum. Ne dediğimi oyun oynarken klavye tuşlarına basınca ellerin cayır cayır yandığında anlayacaksın.

Ama tabi 10.000+ gibi bir meblağ verebilirsen gerçekten güzel laptoplar da yok değil. Böyle özel soğutmalı, ışıl ışıl performanslı falan :D Ek oalrak 60hz küçük bir ekranla oyunlardan zevk almaya çalışacaksın. Küçük ve etkisiz bir çırpınış olacak seninkisi.

Yukarıdaki yorumlardan birinde laptopun daha az ses yaptığını belirtmiş bir arkadaş. Çıldırmış sanırsam, öyle bir şey yok :D Asıl sesi onlar yapıyor. Hatta bir rivayete göre arkadaşım kışın casper laptopunu çalıştırırken kombiyi kapatıyor.

Ya bide işin acı tarafı toplama laptop vs gibi bir şey yok. Verdiğin paranın bilmem kaç bin tl si sırf markaya gidecek.

Sana tavsiyem:
Oyun odaklı laptop alma, pişman olursun. Çıldırırsın, intihar edebilirsin. Kendine bu kötülüğü yapmamalısın. Gidiyorsun, masaüstü diziyorsun. Geleceğe göz kırpıyorsun. Haa, ek olarak benim yaptığım gibi gidip masaüstü sisteminin yanında laptop alabilirsin. Şahsen üniversiteye giderken yanıma alıyorum laptopu, ders aralarında 3-4 saatlik bir boşluğum oluyor genellikle bende o boşluğu programming ile yada Dota 2 ile dolduruyorum. Kafana göre, hayırlı akşamlar.

bak laptop alıcaksan sakın casper alma özellikle nirvana falan alma ben aldım pişmanım !!!!!! sakın bak çok kasıyo pubg mobile bile düşük ayarlarda 30 fps zor alıyor casper marka bişiy alma tafsiye etmem aldım ekran kartı takmaya ugrasıyorum

Hocam şöyle söyliyim oyun için değil ise laptop al. Oyun için ise çok geniş bir bütçen varsa laptop al eğer yoksa masaüstü öneriyorum.

Taşınabilirlik önemliyse illa laptop almanız gerekmiyor. Mini ITX bir kasa toplayabilirsiniz ve performanstan bir şey kaybetmezsiniz. Ben laptop önermem.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı