Laptop MUX Switch ile ekrana görüntü gelmiyor

Nobilium

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben laptopumu Type-C to DP ile monitore bağlı kullanıyorum. Sürekli olarak hibrid modda duruyor. Ayrık grafik moduna alınca monitore görüntü gelmiyor ama laptop ekranında görüntü oluyor. Monitorde kullanırken NVIDIA denetim masasında ayarlar da yok. Monitorun Intel grafik kartına bağlı olduğu görünüyor. CS:GO'da da tam ekrana geçemiyorum, oyundan atıyor ve girmiyor. Sanırım CPU'dan GPU'ya geçemediği için oluyor. Ne yapabilirim? Bu arada laptop ekranı kapalı kullanıyorum ona rağmen klavye ve diğer RGB'ler yanıyor.

1695492660115.png

1695492728471.png

1695492739720.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarların yapılandırması değişebilliyor. Eğer iGPU, HDMI portuna bağlıysa MUX açıkken çalışmayabilir. MUX açıldığı zaman iGPU kapalıysa HDMI'ya görüntü aktarılamaz. MUX açıkken aygıt yöneticisini kontrol edin. Eğer yoksa görüntü alamamızı açıklar. Bilgisayarıız yeni ki birden fazla görüntü çıkışı olmalı yani HDMI'den alamasanız bile Thunderbolt veya DP ile görüntü alabilmelisiniz. Tabii Physx'de gösterilenle anakartın iç tasarımı farklı olabilir ki varsayımlarımız geçersiz kalabilir.

Bilgisayarların yapılandırması değişebilliyor. Eğer iGPU, HDMI portuna bağlıysa MUX açıkken çalışmayabilir. MUX açıldığı zaman iGPU kapalıysa HDMI'ya görüntü aktarılamaz. MUX açıkken Aygıt Yöneticisi'ni kontrol edin. Eğer yoksa görüntü alamamızı açıklar. Bilgisayarıız yeni ki birden fazla görüntü çıkışı olmalı yani HDMI'den alamasanız bile Thunderbolt veya DP ile görüntü alabilmelisiniz. Tabii PhysX'de gösterilenle anakartın iç tasarımı farklı olabilir ki varsayımlarımız geçersiz kalabilir.

Şu an aygıt yöneticisinde harici ve dahili GPU'ların ikisi de görünüyor.

Bilgisayarınızın başka DP çıkış destekleyen portu var mı? Bir de tam modelini yazar mısın bilgisayarın?
DP girişi yok. 3 adet type c, bir tanesi thunderbolt 4 destekli. bir adet de hdmi çıkışı var.

MSI GE78hx 13V

Çözünürlük problemi mi yaşıyor acaba MUX swirch bug yapıyor gibi geldi. Laptop 2K 240Hz ekrana ayarlı. Ama moitorum 144hx 1080p. Oyunlarıa açarken 2-3sn bekliyor siyah ekranda. Aynı şekil oyundan amsaüstüne geçerken de bayağı bekletiyor.

şimdi thunderbolt olmayan farklı bi type c girişine taktım ve böyle oldu
1695494984222.png

Geri
Yukarı