Laptop nasıl hızlandırılır?

StatelyBaton378

Hectopat
Bir laptop düşünün, aşırı yavaş olsun saniye tuttum 8 dakikada açılıyorç Google kasıyor sıfırlasam da yavaş yok şunu yap yok bunu yap demeyin. Sorun yazılımsal değil çünkü 16 yıllık laptop sorun donanımsal. Ben ne yapmalıyım? SSD falan mı almam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir laptop düşünün, aşırı yavaş olsun saniye tuttum 8 dakikada açılıyorç Google kasıyor sıfırlasam da yavaş yok şunu yap yok bunu yap demeyin. Sorun yazılımsal değil çünkü 16 yıllık laptop sorun donanımsal. Ben ne yapmalıyım? SSD falan mı almam lazım?
SSD alıp modlu Windows kurman belki baya fark ettirebilir.

SSD alıp hafif bir Windows görün faydasını görürsünüz. Benim emektar laptop 2.30 dk da açılıordu SSD sonrası 15-20 saniye.

SSD hariç hızlandırma videoları falan direk boş. Sokete dikkat edin, uyumsuzluk olabilir. Çok eski bilgisayarlarda SSD takılsa da pek fark olmuyor.

16 yıllık laptop ise muhtemelen IDE HDD kullanıyordur, SATA SSD takmak için ekstra aparat almanız lazım yani edeceğiniz masrafa değmez.

HDD'yi çıkar SSD tak. Aparata vs girme.

IDE HDD yerine SATA SSD'yi aparat olmadan nasıl takabileceği konusunda bizleri aydınlatır mısın dostum? Ben yanılmayı istiyorum ancak 2004'den kalma bir laptopun IDE olma ihtimali çok yüksek.

HDD kullanıyordum önceden. Videoları falan izledim aynısını uyguladım ama boş işler. Zaman kaybı yani. Çok az hızlandırıyor. Sonra da SSD taktım. Gerçekten 13 Yıllık bilgisayarımı yeniden canlandırdı.

Geri
Yukarı