Laptop nasıl kullanılır?

Laptop oyun kaldırmıyorsa zorlama. Yoksa tamirden tamire koşarsın. Pilini iyi kullan. Zaten laptop pilleri çok uzun ömürlü değil. 2 - sene sonra sadece şarjda kullanırsın. Cihaz hava alsın. Aşırı ısındırma. Senede birkaç kez temizle. İçini açmayı bilmiyorsan elleme.

Batarya çıkarılabiliyorsa çıkartın, sürekli batarya takılı fişte veya fişsiz kullanmak pil ömrünü azaltır. Çıkarttığınızda pil doluluk oranı %50-60 arasında olsun. Bazı kaynaklara göre hava almayacak şekilde buzdolabı poşetine koyup buzdolabına koyun diyorlar. Yararlı olabilir ama kaç derecede olacağı belirtilmediği için bunu öğrenmeden yapmanızı tavsiye etmem. Buzdolapları konuma göre dereceleri farklı olabiliyor.

50 60 TL'ye de olsa bir laptop soğutucu alın hocam, şiddetle tavsiye ederim. En kötüsü bile hiç olmamasından iyidir.
Laptop oyun kaldırmıyorsa zorlama. Yoksa tamirden tamire koşarsın. Pilini iyi kullan. Zaten laptop pilleri çok uzun ömürlü değil. 2 - sene sonra sadece şarjda kullanırsın. Cihaz hava alsın. Aşırı ısındırma. Senede birkaç kez temizle. İçini açmayı bilmiyorsan elleme.
Hocam iyi bir sistem gerekmeyen oyunu oynandığımda bile fan sesi geliyor.Normal midir sizce? Ekran kartı:Mx130 İşlemci: i3 8130u.

Arkadaşlar gerekli olan herşeyi yazmışlar. Sadece gece boyu şarja takılı bırakmayın ve BIOS'tan maksimum pil doluluk oranını %80'e ayarlayın. Tozlu, nemli ve aşırı sıcak/soğuk ortamlarda kullanmayın. Ve sakın ekranından tutup kaldırmayın.

Ben uzun süredir laptop kullanıcısıyım, masaüstü gibi kullanıyorum şahsen, harici mouse klavye kulaklığım ve altında da soğutucum var. Bilgisayarla temasım minimum seviyede diyebilirim, ekranı açıp kapatırken yan taraflardan değil de üst taraflardan yaparsanız kenarlarındaki menteşeleri de fazla zorlamamış olacağınızdan iyi olabilir sanırsam. Bir de mümkün olduğunca oyunları orijinal tavsiye ederim. Eski bilgisayarım bol bol sorun yaşıyordu bu orijinallik konusunda.

Bataryayı çıkarıp oyunları öyle oynayın önerisi görmüştüm doğruluk payı var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı